Game of Thrones 8. Dönem 2. Kısım Sızdırıldı!

by Aybike Güzel
0 comment
Game of Thrones’un bu gece saatlerinde yayınlanacak kısmı sızdırıldı. Bu sayede dizinin final döneminde da ‘sızıntı’ skandalı yaşanmış oldu. Game of Thrones’un 8. dönem 2. bölümü torrent sitelerinde yerini aldı.
Game of Thrones dizisinin 5. dönemdeki birinci 4 kısmı ve 7. dönemin 4. kısmı TV’den evvel internete düşmüştü. Hackerlar, geçtiğimiz dönem HBO’nun veritabanına sızmış ve fidye istemişti. Fidyeyi alamayınca 7. dönem 4. Kısmı sızdırmıştı. Geçtiğimiz dönemdeki sızıntılar, TV yayınından günler öncesinden yapılırken bu sızıntı yayından sadece 10 saat öncesinde gerçekleşti.
 

Sızıntıyı Amazon gerçekleştirdi

Bu sefer sızıntıyı hackerlar değil Amazon gerçekleştirdi. 8. Dönem 2. Kısım, Amazon Prime Görüntü servisinin Almanya kütüphanesinde ezkaza yayınlandı. Almanların toplumsal medyada yaptığı paylaşımlar bu sızıntıyı doğruluyor. Amazon’da 8. Dönem 1. Kısmın sonuna gelen kullanıcılara “Sıradaki kısmı izle” seçeneği gösterildi ve bu seçeneğe tıklayanlar 8. Dönem 2. Kısmı izleyebildi.

 
Amazon bu yanılgıyı oldukça geç fark etti. Kısmın tamamının internete düşmesini engelleyemedi. HBO’nun Amazon Almanya’ya nasıl bir yaptırım uygulayacağı merak konusu.
Game of Thrones, bu dönem ekranlara veda edecek. 8. dönem 6. bölüm ile birlikte dizi final yapacak. 

You may also like

Leave a Comment