Cuphead oyunu, Netflix paydaşlığıyla animasyon dizisi oluyor

by Aybike Güzel
0 comment
Son devrin tanınan oyunlarından Cuphead, kendine has çizimleri ve zorluğuyla oyun severleri dikkatini çekmeyi başardı. Birinci çıkışını 2017 yılında yapan Cuphead, Studio MDHR tarafından geliştirildi. Studio MDHR, bugün yaptığı açıklamada oyunun Netflix iştirakiyle animasyon dizisi haline getirileceğini aktardı.

1930 çizgileri devam ediyor

Cuphead’i farklı kılan noktalarından biri hiç elbet 1930 çizgi sinemalarından ilham alan tasarımı. Cuphead Show ismiyle Netflix’de yerini alacak animasyon dizisi de tıpkı biçimde olacak. Oyunu oynayanların kestirim edebileceği üzere Cuphead ve Mugman karakterlerinin maceraları yeni çizgi sinemanın ana konusu olarak karşımıza çıkıyor.

Cuphead Show hem yetişkinler hem de yaşı biraz daha büyük çocuklara yönelik bir dizi olacak. Yani büsbütün küçük çocuklara yönelik bir animasyon dizisi görmeyeceğiz. En azından yapılan açıklamalar bu tarafta. Projede ise C.J. Kettler, Dave Wasson, Cosmo Segurson üzere değerli isimler yer alıyor.

Netflix’ten son periyotta birçok oyunun diziye dönüştürülmesine yönelik ataklar gördük. Castlevania, Resident Evil ve her ne kadar çıkışı kitap olsa da The Witcher bunlara örnek verilebilir. Bunlardan sonuncusu olan Cuphead Show’un çıkış tarihi hakkında ise şimdi rastgele bir bilgi olmadığını söyleyelim.

You may also like

Leave a Comment