Huami, Amazfit GTR akıllı saatini 16 Temmuz’da tanıtacak

by Aybike Güzel
0 comment
Akıllı saat pazarının argümanlı Çinli üreticilerinden biri de Huami. İsmini birinci sefer duyacak olanlar için Xiaomi markası altında yerini alan Mi Band akıllı bilekliklerin mimarının da Huami olduğunu söyleyebiliriz. Kendi markası altında oluşturduğu Amazfit serisi akıllı saatler epeyce beğeniliyor. Bugün ise Amazfit GTR isimli yeni bir modelin 16 Temmuz’da tanıtılacağı açıklandı.

Batarya müddeti yeniden iddialı

Amazfit serisi akıllı saatlerin en çok öne çıkardığı bahis batarya ömrü oluyor. Bugün paylaşılan posterde de yeni Amazfit GTR’ın 24 gün pil ömrü sunacağının altı çiziliyor. Ayrıyeten paslanmaz çelik, alüminyum ve titanyum olmak üzere üç farklı kasa gereci ile geleceği de belirtiliyor.

Daha evvel ortaya çıkan sızıntılar yeni akıllı bilekliğin AMOLED ekrana sahip olduğu tarafında. Gücünü ise Snapdragon Wear 3100 yonga setinden alacak. İddia edebileceğiniz üzere kalp atışı ölçme, aktivite takibi ve su geçirmezlik üzere temel akıllı saat özellikleri de yerini koruyacaktır.

Huami önümüzdeki aylarda 10 akıllı saat tanıtmayı planladığını açıklamıştı. Amazfit GTR modeli de bunlardan birincisi olacak. Tasarımı ve başka teknik özellikleri ise meçhul. Neyse ki resmi tanıtıma bir haftadan az bir vakit kaldığı için meraklı bekleyiş fazla uzun sürmeyecek.

You may also like

Leave a Comment