Çocuğunuza Anaokulu Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekiyor

by Aybike Güzel
0 comment

Hem çocuklar için hem de ebeveynleri için oldukça önemli bir konu olan anaokulu seçimi, çocuğu okul hayatına doğru adımlarla hazırlayan bir okul öncesi eğitim sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda da çocukların sosyalleşmesi, kaliteli vakit geçirmesi, oynayarak öğrenmesi, ailesinin desteği olmadan iletişim kurması gibi toplumsal davranış biçimleri kazanması için eğitim veren anaokulları seçimi oldukça zor bir konudur.

Bursa Gemlik de yer alan Masallar Diyarı ailesi olarak ise sizlere anaokulu seçiminde yardımcı oluyoruz. Gemlik Osmaniye kreşi olarak, çocukların eğitimlerine destek oluyoruz.

Anne ve babalar çocuklarını en iyi tanıyan insanlar oldukları için çocuklarının yeteneklerine en uygun ve mutlu hissedecekleri anaokullarını seçme konusunda dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerinin çocuklarının mutlu oldukları ve gelişim gösterecekleri okul tercihinde bulunmaları çocuklarının kişisel gelişimi için oldukça önemli bir konudur.

Çocukları için en iyisini isteyen ailelerin ise anaokulu seçiminde doğru kararlar verebilmesi için bir kılavuz hazırladık. Anne ve babaların ise anaokulu tercihi yaparken bu kılavuza dikkat etmesini öneririz. Gemlik Osmaniye kreşi olarak da biz bu kriterlerin hepsini benimseyerek yola çıktık.

Çocuklar İçin Anaokulu Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Çocuklarının kişisel eğitimlerini etkilemeyecek ve onların becerilerini ortaya çıkartacak bir eğitim almaları için ebeveynlerin anaokulu seçiminde oldukça dikkatli olması gerekmektedir. Peki anaokulu seçimi yapmak isteyen ebeveynlerin dikkat etmesi gereken kriterler nelerdir? Gelin hep birlikte bakalım. Gemlik anaokulları arasında yer alan Masallar Diyarı olarak da bu kriterlere uyuyoruz.

  1. Eğitim Modeli: Çocukların kişisel beceri ve özelliklerine göre Montessori anaokulu, Waldorf eğitim sistemi ve Cooperative gibi birçok farklı eğitim şekli ortaya çıkmıştır. Bu yüzden anne ve babaların bu eğitim sistemleri arasında çocuklarının hangi eğitim sistemini almasına karar vermesi gerekmektedir. Özellikle de çocuklarını en iyi tanıyan kişiler onlar oldukları için bu konuda çocuklarının ihtiyaçlarını göz önüne almalıdırlar.
  2. Öğretmen Kalitesi: Eğitim modeline karar verildikten sonra ise ebeveynlerin dikkat etmesi gereken bir diğer nokta ise okulların öğretmen kadroları olmalıdır. Çocuklarla iletişim kurmayı başarabilen, ihtiyaçlarını en iyi şekilde tanımlayabilen, duygu durumlarını kontrol edebilen, ebeveyni ve çocuğu yönlendirerek hayata hazırlayan, sıcakkanlı, güler yüzlü bir öğretmen kadrosuna sahip anaokulu tercihi yapılmalıdır. Gemlik anaokulu olarak sizlere uzman bir öğretmen kadrosu sağlıyoruz.
  3. Ulaşım İmkanı: Çocukları için en iyisini isteyen ebeveynler, anaokulunun evlerine olan mesafesine de dikkat etmelidir ki çocukları saatlerce süren bir okul yolculuğu yapmak zorunda kalmasınlar.
  4. Güvenlik Önlemleri: Bir çocuğun aldığı eğitim önemli olduğu kadar çocuğun güvenliği de önemlidir. Bu yüzden ebeveynler, anaokulu seçimini yaparken okulun güvenlik sistemlerini incelemelidirler.
  5. Okul Faaliyetleri: Çocuklarının kişisel ihtiyaçlarına yönelik tercih yapan ebeveynler, okulun sosyal faaliyetlerini de incelemelidir. Özellikle de çocuğunun ilgi duyduğu herhangi bir spor dalı, resim, müzik, tiyatro gibi sosyal aktivitelere sahip okulları tercih etmelidirler. Masallar Diyarı olarak da Anaokulu Gemlik’te olan bir eğitim kurumuyuz.
  6. Okul Saatleri: Genellikle yoğun bir çalışma hayatına sahip ebeveynler tarafından tercih edilen okul öncesi eğitim sistemlerinde ebeveynler, anaokulu seçimlerini kendi çalışma saatlerine göre ayarlamak zorundadırlar.
  7. Öğrenci Sayısı: Anaokulu Tercihi yapılırken sınıflardaki doluluk oranı göz önünde bulundurulmalıdır.

Tüm bu kriterleri en iyi şekilde yürüterek eğitimiz verdiğimizi unutmamalı ve anaokulu Gemlik şubemizi görmelisiniz.

You may also like

Leave a Comment