Çocuklarınızın İngilizce Gelişimi İçin Filipinli Bakıcılara Güvenin

by Aybike Güzel
0 comment

İNGİLİZCE BİLEN FİLİPİNLİ BAKICI İLE ÇALIŞMAK

İngilizce, erken yaşta yabancı dil öğrenmek denilince akla ilk gelen dildir. İngilizce öğrenmek çocukluk yaşlarda daha basit, daha kendiliğinden olacağına inanan birçok ebeveyn çocuklarının bu İngilizce bilmelerini isterler. Genellikle Filipinli bakıcılar en çok tercih edilen bakıcılardır.  Çünkü Filipinler’den gelen bakıcılar İngilizceye ana dili gibi hakimdirler.

Filipinli bakıcıların bir diğer özellikleri ise çocuklarla nasıl iyi anlaşacağını bilirler. Çocuklarda zaman değerlendirmesini çok iyi yaparlar. Ayrıca isteğinize göre yatılı bakıcı olarak çalışmayı da ister ve kabul ederler. Tüm bu özelliklere bakılınca Filipinli bakıcıların neden bu kadar çok talep görmesini çok iyi bir şekilde görebiliyoruz.

İngilizce Bilen Filipinli Bakıcı Tutmanın Avantajları Nelerdir?

Bazı ebeveynlerin hayat maratonu oldukça yoğundur. İş hayatları veya birden çok çocuğa sahipseler ve bir de çocuk istediklerinde bakımı da epey zorlaştırıyor. Çocuk bakıcıların görev ise bu ebeveynlerin çocuklarına yeterli vakit ayıramadıklarında, bakamadıklarında görevi üstlenmesidir.

Çocukların tüm ihtiyaçlarını karşılar, eğitimlerine destek olur ve çok iyi bir şekilde ilgilenirler. Bu bakıcılar yalnızca uyku, kişisel temizlik, yeme-içme gibi fiziksel ihtiyaçları ile ilgilenmekle yetinmezler. Aynı zamanda çocuk bakıcısı, çocuğun yaratıcı oyunlarla hem sağlıklı zihinsel gelişimini destekler hem de keyifli zamanlar geçirerek eğlenmesine katkı sağlar. İngilizce bilen Filipinli Bakıcı ile çalışmanın avantajları oldukça fazladır.

Filipinli çocuk bakıcılarının sayesinde çocuklar, Filipinler’den gördükleri eğitim ile çocuklara çeşitli bilgiyi öğretme kapasitesine sahiptirler. Bu sayede çocuklar, güvenilir kişilere emanet edilir aynı zamanda eğitimlerine de katkı sağlanmış olur. Pek çok anne-baba çocuklarının küçük yaşlardan itibaren yabancı dil eğitimi almasını isterler. Bu yüzden özellikle, en çok gereksinim duyulan dil olan İngilizce bilen Filipinli bakıcılar tercih edilir.

Çocukluk çağında başlayan İngilizce eğitiminin çocuğa kazandırdığı etkiler de epey çoktur. Teknolojinin çok verimli olduğu bir zaman diliminde yaşıyoruz. İngilizce artık her yerde kullanılan yaygın bir dil olduğu için çocuğunuzun veya sizin karşınıza çıkması muhtemeldir. Karşısına yeni iş fırsatları çıkması için, sosyal çevresini genişletmesi için İngilizceye ihtiyacı olacaktır.

Filipinli bakıcılar çocukları sıkmadan keyifli zaman geçirerek nitelikli, şefkatli, saygılı ve uyumlu kişiler olarak bilindikleri için özellikle iyi ve güvenilir oldukları için çocuk bakıcısı alternatifleri arasında yer almaktadırlar ve sayısız aile gönül rahatlığı ile tercih etmektedirler.
Filipinli bakıcı ücretleri 2022 yılında 1.000 $ ve haftalık 50 TL izin parası şeklinde idi. Bu fiyat görev tanımına ve işverenin beklentilerine bağlı olarak da artmaktadır.

Eğer 1‘den fazla bebeğe sahipseniz örneğin ikiz bebekleriniz varsa ve belli bir program doğrultusunda hepsiyle de ilgilenecek bir bakıcıya ihtiyaç duyuyorsanız 2022 Filipinli bakıcı fiyatları 1200 $ veya 1500 $’a kadar çıkabiliyor. Filipinli bakıcılar, Filipinler’den aldıkları eğitimler sayesinde başarılı bir şekilde çocuk ve bebek bakımı yapabilen profesyonellerdir.

Gündüzlü çalışmada 700-900 Dolar arası ücret alırlarken, eğer yatılı çalışma sözleşmesi imzalanmışsa genellikle 1000- 1300 Dolar arasında maaş alırlar.  Standart bakıcı ücretleri hemen her zaman tek bir çocuğa bakılması göz önünde bulundurularak ücret belirleniyor. Eğer bakıcı 1 çocuk dışında 2-3 çocuk ile   ilgilenecekse ya da çocuk bakıcılığı yanında ekstra işler de yapması isteniyorsa ücreti daha fazla olur.

You may also like

Leave a Comment