Chevrolet’in yeni güvenlik tedbiri, emniyet kemeri takmayı zarurî hale getiriyor

by Aybike Güzel
0 comment
Sürücü kurslarında öğretilen birinci şeylerden biri de hiç kuşku yok ki otomobile bindiğimizde birinci yapmamız gereken şeyin emniyet kemerini takmak olmasıdır. Ne yazık ki bununla birlikte birçok kişi de bu güvenlik tedbiri almayıp, emniyet kemeri takmadan trafiğe çıkıyor. Lakin Chevrolet’in yeni araçlarında bu zarurî bir hale geliyor.

Araç sürüş moduna geçmiyor

Buckle to Drive olarak isimlendirilen bu sistem Chevrolet arabalara eklenecek yeni güvenlik tedbirlerinden biri. Bu özellik, araç emniyet kemeri takılana vitesin Park modundan Sürüş modune geçmemesini sağlıyor. Şirket, bilhassa genç şoförlerin emniyet kemeri takmamasını engellemek için bu özelliğin geliştirildiğini belirtiyor. Lakin yetişkinlerin de hissesi büyük.

Yeni özelliğin 2020 Chevrolet Traverse, Malibu ve Colorado araba modellerinde standart bir özellik olması bekleniyor. Chevrolet güvenlik mühendisi Tricia Morrow hususla ilgili olarak yaptığı açıklamada: “Buckle to Drive, genç şoförleri en başından inançlı sürüş alışkanlıkları geliştirmeye teşvik etmek için tasarlanan Chevrolet’in en yeni özelliği.” tabirlerini kullandı. Chevrolet ayrıyeten, ABD’deki gençlerin en fazla vefat nedeni olarak motorlu araç kazalarını gösterdi. Sadece 2017 yılında 14.955 hayatın, emniyet kemeri sayesinde kurtarıldığı da belirtiliyor.

You may also like

Leave a Comment