Bursada nereler gezilir? Ne yenilir?

by Aybike Güzel
0 comment

Kent hakkında; Doğal örtüsü ve pak havasıyla gelenleri büyüleyen Bursa, övgü almakta hiç de haksız değil. Mükemmel doğasıyla ülkemizin en turistik bölgelerinden olan Bursa‘yı ziyaret ettiğinizde nereleri ziyaret etmeniz konusunda fikir edinmek istiyorsanız, sizi bu türlü alalım… Havaların da güzelleşmesiyle birlikte, kısa tatillerde Türkiye’nin hoş kentlerini gezmek için seyahate çıkabilirsiniz. Gezilecek yerler bu kısa seyahatler hem öğrenmek hem yeni yerler görmek hem de eğlenmek için şahane fırsatlar oluyor. Tarihi zenginliğinden ve tabiat hoşluklarından ötürü Bursa, kısa seyahat rotalarının birinci sıralarında yer alıyor.

Kaç günde gezerim; Bursa’yı gezmek için 4-5 gününüzü ayırmanız gerekmektedir.

Ziyaret etmek için en uygun vakit; Kent içi seyahat düşünüyorsanız Temmuz-Eylül ayları, kış tatil planınız içinse Ocak-Şubat ayları en uygun vakitlerdir.

Müze kartları; Türkiye’nin birçok vilayetinde geçerli olan fiyatsız giriş yapabilmenizi sağlayan Müzekart ile Bursa’da yer alan müzeleri ve tarihi turistik yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Havaalanı/Merkez Ulaşım; Bursa Havaalanı Kent Merkezi ulaşım yazımızdan ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz.

Ne Yenir? Kuşkusuz herkesin bildiği üzere İskender, Pideli Köfte, Cantık, Kestane Şekeri ve daha fazlası için buyrun; Bursa Yöresel Lezzetleri.

Kişi başı ortalama yemek fiyatı: 35-50 TL
Kişi başı ortalama kahve fiyatı: 10-20 TL

You may also like

Leave a Comment