Bitcoin 7000$ sonunu geçti, piyasa hareketlendi

by Aybike Güzel
0 comment

2017 sonlarında büyük patlamayı yaptıktan sonra derin bir çöküşe giren ve pek çok kesimde zincirleme tesir başlatan kripto para piyasası toparlanma işaretleri gösteriyor. Bitcoin 7000$ hududunu geçerken başka ünitelerde de büyük hareketlilik var.

Eskiye dönüş işaretleri

Yılın birinci günü ile birlikte kripto para piyasasında kıpırdanmaların işaretleri de gelmeye başlamıştı. Bitcoin istikrarlı bir yükseliş sürecine girerken öteki para üniteleri de birebir oranda büyüme sinyalleri verdi.

Hafta sonu itibariyle kripto para piyasası değerli bir adımı geride bıraktı. Bitcoin uzun bir ortadan sonra yine 7300$ düzeylerine geçerken yüzde 20 civarında bir artış kaydetti. Ethereum ise 197$ düzeyine ulaştı.

Alt ünitelerden Bitcoin Cash yüzde 30 artış ile 372$ düzeyine geldi ve en fazla yükselen büyük para ünitelerinden birisi oldu. Birinci 100 para listesinde birkaç ünite hariç tüm kripto paraların yükseldiğini görüyoruz.

Piyasanın genelinde de hareketliliğin olumlu sonuçları var. Gerçi Bitcoin yüzde 59 hakimiyet oranına ulaştı. Bu da alt kripto paraların artış ivmesini biraz kısabilir. Piyasanın genel hacmi tekrar uzun bir ortadan sonra 200 milyar dolar sonunu geçmiş durumda.

 

You may also like

Leave a Comment