gemi yolculuğuna çıkmak

Bir gemi yolculuğuna çıkmak için 5 neden

by Aybike Güzel
0 comment

Bir gemi yolculuğuna çıkmak istiyor ancak bu tür bir seyahatin size uygun olup olmadığını bilmiyor musunuz? Bu yazıda size Akdeniz’de bir gemi yolculuğuna çıkmak için 5 neden veriyorum.

Akdeniz deyince aklımıza direkt olarak gelen gezi türü bu değil ama yine de bu bölgeyi keşfetmek için ideal olduğunu göreceksiniz.

1. Teknedeki aktiviteler için bir gemi yolculuğuna çıkın

Bir gemi yolculuğuna çıkarsanız, her gün teknedeki aktivitelerin tadını çıkarabilirsiniz. İster Yoga dersleriyle uyanın, ister gün içinde çocuklarla havuz başında olsun, teknede her zaman yapacak bir şeyler vardır. Spor salonu, kütüphane, aperatif sırasında oyunlar, sabahtan akşama kadar meşgul olacaksınız (planlanan mola olmadığında).

Sıkılmaya vaktin olmayacak.

Akşamları gösteriler, kumarhane akşamları ve ayrıca disko akşamları hakkınız olacak! Ailenizle birlikte güzel vakit geçirebilmeniz için her şey planlanmıştır.

2. Yorulmadan seyahat edin

Gezici yolculuklar genellikle yorucudur. Bir şehri ziyaret etmeniz gerekiyorsa ve ertesi gün başka bir yeri ziyaret etmek için geri dönerseniz, çok çabuk yorulursunuz. Seyir ile tüm bu stres ve yorgunluktan kurtulursunuz. Bir mola için ayrılıyorsunuz ve döndüğünüzde gemideki aktivitelerin tadını çıkarabilir, rahatlayabilir, yüzebilir veya sadece güvertede manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Yorulmadan seyahat etmenin gerçekten mükemmel bir yolu.
Akdeniz turları arıyorsanız, size uygun güzergahı bulmak için www.starcroisieres.com’a bakabilirsiniz!

3. Bir seyahatte birkaç ülkeyi keşfedin

Bir gemi yolculuğuna çıkarsanız çok güzel olan bir diğer şey de, her gün farklı bir ülkede uyanabilmenizdir. Akdeniz’deki gemi yolculukları için İspanya, Fransa, Fas’ın yanı sıra Yunanistan veya İtalya’yı da keşfetme fırsatına sahip olacaksınız. Denizde genellikle sadece bir veya iki tam gün vardır, geri kalan zaman, her gün başka bir şehri keşfetmek için günlük molalarınız olacaktır. Bu, varış noktası hakkında ilk fikir edinmenizi sağlar ve daha sonra her zaman daha uzun süre geri dönmeye karar verebilirsiniz. Ben de o zamanlar Roma’yı böyle keşfettim. Bu yolculuktan sonra birkaç kez geri dönmeye karar verdim.

Gezi gemisi

4. Orijinal bir yolculuk

Her şey dahil bir kulüp oteline gidip destinasyondan hiçbir şey görmemek yerine, gemi yolculuğuna çıkarak hem her şey dahil olmanın keyfini çıkarma, hem de her gün yeni bir destinasyon keşfetme fırsatına sahip olacaksınız. Yemekleriniz, tesis içi aktiviteler, temalı geceleriniz olacak. Her şey eğlenmek ve tatilinizden en iyi şekilde yararlanmak için planlandı. Ardından, tatilinizin sonunda bronzlaşmak için spor yapma veya güneşte sessizce güneşlenme fırsatına da sahip olacaksınız.

5. Arkadaş edin

MSC tekne restoranı

Tek başınıza veya çift olarak gidiyorsanız, gemi yolculuğuna çıkmanın bir başka iyi nedeni de başka insanlarla tanışabilmektir. Genellikle 4 veya 6 kişilik masalarda olacaksınız ve bu nedenle diğer çiftlerle kolayca tanışabileceksiniz. Ancak spor aktiviteleri sırasında, partiler veya geziler sırasında da insanlarla tanışabilirsiniz. Genel olarak, başka insanlarla tanışmadan ve e-posta/Facebook veya telefon alışverişinde bulunmadan geri dönmeyeceksiniz. Hatta bazıları, birlikte iyi vakit geçirmek için doğrudan arkadaşlarıyla bir gemi yolculuğuna çıkmaya bile karar verir.

You may also like

Leave a Comment