Apple’ın ekrana gömülü parmak izi tarayıcısı, rakiplerinden farklı olabilir

by Aybike Güzel
0 comment
Akıllı telefon üreticileri son periyotta üst segment cihazlarına, ekrana gömülü parmak izi sensörü teknolojisini entegre ediyorlar. Pazara hakim olan birçok şirket bu teknolojiyi benimserken, Apple ise tekrar geriden gelmeyi tercih ediyor. Lakin bu teknolojiyi bir adım ileri götürmeyi planlayarak.

Ekranın her yeri kullanılabilecek

Patently Apple sitesinin haberine nazaran, Apple’ın ortaya çıkan yeni patenti, şirketin bu güne kadarki en tezli planlarından biri olabilir. Şirket ultrasonik çözümler üreten rakiplerinin tersine, ekranın altına iğne deliği kameralar yerleştirmeyi planlıyor. Bu sayede de parmak tarama süreci ekranın yalnızca bir kısmında değil, neredeyse tümünde yapılabilecek.

Bu da kullanıcıların parmaklarını ekranın rastgele bir yerine dokundurarak bu teknolojiyi kullanabilecekleri manasına geliyor. Apple’ın sıhhatle ilgili geliştirdiği özellik ve teknolojileri düşünecek olursak, bu teknolojinin sıhhat uygulamaları konusunda da kullanılabileceği belirtiliyor. Önümüzdeki günlerde şirketin geliştirdiği bu teknolojiyle ilgili yeni bilgilerin de paylaşılması bekleniyor.

You may also like

Leave a Comment