Usain Bolt elektrikli araç piyasasına girdi: Karşınızda Bolt Nano

by Aybike Güzel
0 comment
Eski Olimpiyat şampiyonu Jamaikalı atlet Usain Bolt, 2017 Dünya Atletizm Şampiyonasında üçüncü olmasının akabinde atletizmi bir kenara bırakarak çeşitli yatırımlara yönelmişti. Olimpiyat rekortmeni atletin birinci teşebbüslerinden biri elektrikli mobilite şirketi Bolt Mobility oldu.
Bolt’un sahibi olduğu şirket Paris’te düzenlediği aktiflikte küçük bir elektrikli otomobil tanıttı ve rezervasyon almaya başladı. Bolt Nano (veya B-Nano) olarak isimlendirilen araç, şu anda birçok ABD kentinde hizmet veren ve bu hafta Paris’te de devreye giren şirketin elektrikli scooter paylaşım hizmetinin akabinde geliyor.

Bir park yerine 4 adet Bolt Nano sığabilecek

Şirket, scooterların 3 kilometrelik seyahatler için ülkü olduğunu söylüyor. Bolt Nano ise ortalama 24 kilometre yol yapan müşteriler için tasarlandı. Minik elektrikli araç, tıpkı Renault Twizzy‘de olduğu üzere biri geriye ve biri öne oturacak halde iki kişiyi taşıyabilecek. Ayrıyeten olağan bir arabanın kapladığı park alanına 4 tane Bolt Nano sığacak.
Elektrikli arabayla ilgili çok fazla ayrıntı açıklanmadı lakin şirket Nano’nun değiştirilebilir bir pile sahip olacağını ve şarj sürecinin hızlı bir şekilde yapılabileceğini belirtti. 2020 yılında yollarda göreceğimiz bu minik elektrikli araç için rezervasyon yaptırmak isteyenlerin 999 dolar depozito ödemesi gerekiyor. Satış fiyatı ise 10 bin dolar olacak.

You may also like

Leave a Comment