Apple önümüzdeki ayki WWDC 2019 konferansında yeni Mac Pro’yu sahneye çıkarabilir

by Aybike Güzel
0 comment
Apple önümüzdeki ay düzenlenecek geliştiriciler konferansında öncelikli olarak yazılımla ilgili duyurular yapacak. Lakin yayınlanan yeni bir rapora bakılırsa şirket Haziran ayındaki 2019 Dünya Geliştiriciler Konferansı‘nda (WWDC 2019) yine tasarlanan Mac Pro‘yu da sahneye çıkarabilir.
Apple iki yıldan fazla bir müddettir yeni bir Mac Pro üzerinde çalışıyor. Dolayısı ile bu istikametteki beklentiler yükselmiş durumda. Ortalama bir tüketiciden çok profesyonellere hitap eden Mac Pro’nun, geliştiriciler üzere ileri seviye kullanıcıların iştirak göstereceği bir aktiflikte tanıtılması son derece mantıklı.

Yeni monitör de tanıtılabilir

Bloomberg’in raporunda, Apple’ın bir sefer daha kendi harici monitörünü piyasaya sürebileceği belirtiliyor. WWDC 2019 kapsamında tanıtılacağı söylenen monitörün 31.6 inç 6K ekrana sahip olacağı bildirildi. Rapora nazaran, ayrıyeten HDR desteği de sunacak.
Bu bilgilerin hiçbiri şu an için Apple tarafından doğrulanmadı. Dolayısı ile ne kadarının gerçeğe dönüşeceğini önümüzdeki ay daima birlikte göreceğiz. Apple, 3-7 Haziran tarihlerinde San Jose’de 2019 Dünya Geliştiriciler Konferansı’na konut sahipliği yapacak.

You may also like

Leave a Comment