Apple, WWDC 2019 konferansında büyük yazılımsal değişiklikleri duyuracak

by Aybike Güzel
0 comment
Teknoloji devi Apple’ın, 3-7 Haziran tarihleri ortasında San Jose’de düzenleyeceği WWDC 2019 (Dünya Geliştiriciler Konferansı) etkinliğinde yazılımsal yenilikler ve değişikliklere odaklanacağı belirtiliyor. Bu yıl 30. sefer düzenlenen bu aktiflikte iOS, macOS, watchOS ve tvOS platformları ile ilgili yeni bilgiler paylaşılacak.

Yeni özellikler ve iyileştirmeler

iOS’la başlayacak olursak şayet, en heyecan verici gelişmelerden biri sistem genelinde karanlık mod özelliği diyebiliriz. OLED panelli iPhone X piyasaya çıktığı günden bu yana kullanıcılar karanlık mod takviyesi istiyorlardı ve bu özellik artık çok uzakta değil. Ayrıyeten şirketin, üçüncü taraf uygulamalar tarafından daha yeterli bir biçimde ele alınan navigasyon, yapılacaklar listesi, sıhhat ve öteki servislerini geliştirdiği belirtiliyor.

Tüm bu saydığımız uygulamalar, App Store‘daki alternatifleriyle daha düzgün rekabet edebilmeleri için değerli iyileştirmeler ve yeni özellikler alacak. Gelecek olan yeniliklerden biri de artık WatchOS işletim sisteminde App Store’un görüntülenebilecek olması. Bu sayede de kullanıcılar artık telefonlarını kullanmadan Apple Watch akıllı saatlerine uygulamaları direkt yükleyebilecekler. MacOS tarafında ise kimi iOS uygulamalarına destek sunularak bu platformda çalıştırılabilmesinin sağlanacağı tabir ediliyor. Apple’ın bunlara ek olarak birçok yeniliği daha WWDC 2019 konferansında duyuracağını da belirtelim.

You may also like

Leave a Comment