Apple, Mac Studio için güvenlik kilidi satmaya başladı: Şifre + çelik kablo

by Aybike Güzel
0 comment
iPhone’lar ve servislerden sonra Apple’ın gelirlerinin kıymetli bir kısmını aksesuarlar oluşturuyor. Apple Store’da satışa sunulan aksesuarlar ortasında Apple temizleme bezi üzere farklı, kullanılıp kullanılmayacağı tartışılır eserlerin yanı sıra işe yarayabilecek eserler de çıkabiliyor. Apple Online Mağaza’da yeni satışa çıkan Mac Studio güvenlik kilidi bunlardan biri.

65 dolara Apple Store’da satışta

Kensington’ın Apple için özel olarak tasarladığı Mac Studio güvenlik kilidi, hiçbir alet ve düzenleme gerektirmeden bilgisayarı masaya yahut öteki bir yüzeye inançlı bir biçimde sabitlemenize müsaade veriyor. Lakin şifresini bilen biri çıkarabiliyor. Apple, güvenliği daha da artırmak için eserde hami naylon kılıflı örgülü karbon çelik kablo kullanmış. Kit, Apple’ın Mac Studio’nun altına yerleştirdiği bir yuvaya takılıyor ve bilgisayarın ardındaki hiçbir temas noktasını engellemiyor.

Mac Studio Türkiye fiyatı 49.000 TL’den başlıyor

Kensington, laptoplar için güvenlik kilitleri üreten düzgün bilinen markalardan biri. Apple’ın çok eski MacBook’larında bile Kensington kilidi için bir yuva bulunuyor. Bu ortada Apple, Mac Studio’yu birinci olarak Mart 2022’de piyasaya sürdü. Bilgisayar, M1 Max ve M1 Ultra çip seçenekleriyle sunuluyor. M1 Max işlemcili model Türkiye’de 49.000 TL’ye satışıyor. M1 Ultra çipli modelin fiyatı 100.000 TL’ye yakın. Natürel ki yapılandırma ile fiyatlar daha da yükseliyor.

You may also like

Leave a Comment