Samsung, S Pen ile Galaxy İnovasyonlarında Sonları Zorluyor

by Aybike Güzel
0 comment

Samsung, akıllı telefon kullanıcılarının favorilerinden biri haline gelen S Pen ile birlikte kullanıcılara yaratıcılıklarını keşfetmenin yeni yollarını sunuyor. Hem iş gayeli hem de cümbüş hedefli kullanıcıların tercihi olan S Pen; çalışırken not almak, e-postaları el yazısıyla yanıtlamak ve çizim yapmak üzere pek çok özelliğiyle kullanıcılarının hayatını kolaylaştırıyor.

S Pen’in sadece profesyoneller için değil çizim yapmayı seven herkesin beğenisini kazanan çizme işlevi, kullanıcıların en sevdiği özelliklerin başında geliyor. Ekranı bir boş tuval olarak gören kullanıcılar, yaratıcılıklarının sonlarını S Pen ile zorlayabiliyor. Kara kaleme, fırça darbesine ya da geometrik formlara dönüşebilen S Pen, akıllardan geçen fikirleri somutlaştırıyor daha sonra da bunu dijital ortamda kaydederek paylaşabiliyor.

Günümüzde birçok kişi, kağıt ve kalemle not almanın hâlâ en tesirli yol olduğunu düşünüyor. S Pen, kâğıt üzerinde gerçek bir kalemle yazı yazma tecrübesini dijitale taşıyarak her iki formülü de kolay ve kusursuz bir biçimde bir ortaya getiriyor. Ekran üzerindeki baskıyı azaltan yaylanabilir ve yumuşak kalem ucu sayesinde kullanıcılar, gecikme olmadan süratlice not alabiliyor. Gerçek bir kalemle yazı yazmaya en yakın tecrübesi sunan geliştirilmiş S Pen, gecikme müddetini de kıymetli oranda azaltıyor.

S Pen ile not alırken birebir vakitte öbür işlevleri da kullanmak mümkün oluyor. Kullanıcılar, Samsung Notes uygulaması üzerinden not alırken, bir yandan manzaralı konuşma yapabiliyor. Not alma sürecinin de boş bir doküman üzerinde olması gerekmiyor. Kullanıcılar dilerse PDF dokümanları üzerinde de not alabiliyorlar. Samsung Notes uygulaması üzerinden açılabilen PDF dokümanların üzerinde işaretleme yapmak ve notlar almak mümkün. Ayrıyeten birden fazla kişi de tıpkı doküman üzerinden çalışma imkanı yakalayabiliyor. Grup ile birlikte yapılan ortak çalışmalarda bu özellik sayesinde birebir doküman üzerinde çalışılabiliyor.

S Pen, not almanın yanı sıra e-posta gönderirken de hayatı kolaylaştırıyor. El yazısıyla mektup muharrir üzere yazı yazmanın rahatlığını deneyimleyen pek çok kişi bunu iş hayatında da deneyimlemek istiyor. S Pen, e-posta atarken kullanıcılarının el yazısıyla yazdıklarını anında dijitalleştirebiliyor ve ekrana dökebiliyor.

Kullanıcılar, S Pen’i yazmak ve çizmek için kullansa da aktive edebilecekleri ve kullanabilecekleri öteki özellikler de bulunuyor. Örneğin S Pen ekranın altından üst hakikat kaydırıldığında ‘Air Command’ olarak bilinen araç çubuğuna erişilebiliyor. Bluetooth sayesinde bir uzaktan kumandaya dönüşebilen S Pen, süratli bir dokunuşla fotoğraf çekebiliyor, slayt sayfalarını atlayabiliyor, müzik çalabiliyor ve daha fazlasını yapabiliyor.

You may also like

Leave a Comment