Apple, LG UltraFine ekranları tekrar satışa sundu

by Aybike Güzel
0 comment
Geçtiğimiz haftalarda sizlere duyurduğumuz üzere Apple, Güney Koreli LG‘ye kendi bilgisayarları için özel olarak ürettirdiği UltraFine ekranların satışını durdurmuştu. Şirketin kendi ekranlarını üretmek için bu türlü bir atılım yaptığı konuşulurken, Apple bu ekranları tekrar satışa sundu.

Farklı bir model satışa sunuldu

Şirketin çevrimiçi mağazasında tekrar satışa sunulan LG UltraFine ekranlarda kimi değişiklikler mevcut. Satılan model bir mühlet evvel mağazadan kaldırılan 4K yahut 5K modeller değil. Bunun yerine LG UltraFine markasını taşıyan yeni bir 23.7 inçlik 4K ekranın satışa açıldığı görülüyor. LG’nin öbür iki ekranın üretimini durdurması sonucu bu türlü bir karar alındığı düşünülüyor.

Yeni satışa sunulan monitörün teknik özelliklerine gelecek olursak, bu modelin ekranı biraz daha büyük olmasına karşın, evvelki 4K modelden daha düşük olan 3840 × 2160 çözünürlüğe sahip olduğu belirtilmiş. Tasarım olarak misal bir görünümde olan ekran, 2 adet Thunderbolt 3 port, 3 adet USB-C port ve dahili stereo hoparlörlerle geliyor. Eser Apple’ın çevrimiçi mağazasında 700 dolardan satışa sunulmuş durumda.

You may also like

Leave a Comment