Apple artık iPhone güncellemesinin aygıtı yavaşlatabileceği konusunda uyaracak

by Aybike Güzel
0 comment
Apple bundan yalnızca birkaç yıl evvel eski iPhone modellerini yazılım güncellemeleri ile yavaşlattığını ve düşük performansta çalışmalarını sağladığını itiraf etmişti. Şirket her ne kadar bunu pilin daha uygun performans göstermesi ve telefonun rastgele kapanmasını engellemek için yaptığını tez etse de, kullanıcılar ve kamuoyu tarafından epeyce büyük bir tepki almıştı.

Cihazınızı güncellememeyi tercih edebilirsiniz

Bu durum karşısında epeyce hırpalanan şirket, artık yeni bir karar aldı. CNBC’de yayınlanan bir rapora nazaran, Apple artık iPhone’lar için yapacağı yazılım güncellemelerinin aygıtı yavaşlatma ihtimali varsa, bu bahiste kullanıcılara bilgi verecek. Bu kararın, şirkete açılan onlarca soruşturma sonrasında alındığı belirtiliyor.

Kullanıcılara gösterilecek olan bu yeni bildirim, telefonlarını her ne kadar şimdiki tutmaları âlâ bir fikir olsa da, güncelleme yapmama seçeneğini de düşünmelerini sağlayacak. Şayet güncelleme yapacak olurlarsa da cihazlarının yavaşlayabileceği ihtimalini de kabul etmiş olacaklar. Güncelleme ve iyileştirmelerden ise en fazla eski iPhone modelleri etkilenecek.

You may also like

Leave a Comment