Apple Arcade oyun servisi için 500 milyon dolarlık yatırım

by Aybike Güzel
0 comment
Apple’ın görüntü oyunu abonelik hizmeti olan Apple Arcade‘in 500 milyon doların üzerinde bir yatırımla destekleneceği bildirildi. Gelen haberlere nazaran şirket 100’den fazla oyun için büyük bir yatırım planlıyor.

Oyunlar, Google Play Store’da olmayacak

Financial Times’ın raporuna nazaran Apple, oyun servisi işine önemli bakıyor. Çünkü 500 milyon dolarlık bu bütçe, şirketin yeni duyurduğu Apple TV Plus hizmeti için ayırdığı 1 milyar dolar ile karşılaştırıldığı vakit, epey yüksek bir meblağ olduğu daha düzgün anlaşılıyor. Ayrıyeten şirket, oyunlarını Apple Arcade platformunda yayınlamayı seçen geliştiricilere de teşvik adı altında ödeme yapacak.

Apple’ın planları bununla da sınırlı değil. Gelen haberlere nazaran Apple Arcade platformunda yayınlanan tüm oyunlar, buraya özel olacak ve Google Play Store‘da yer almayacak. Lakin geliştiricilerle yapılan muahedelerde oyunların PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch platformlarında da piyasaya sürülebileceği belirtiliyor. Apple Arcade hizmetine abonelik fiyatlarının ne kadar olacağı ise şimdilik soru işareti.

You may also like

Leave a Comment