Wi-Fi özellikli tüm Apple aygıtlarda, patent ihlali yapıldığı tez ediliyor

by Aybike Güzel
0 comment
Apple‘ın başı bir türlü patent davalarından kurtulmuyor. Şirket, önder çip üreticilerinden Qualcomm ile uzun müddettir yaşadığı yasal problemlerle uğraşırken, artık de Red Rock Analytics isimli bir şirket, Apple eserlerinde kendi teknolojilerinin kullanıldığı savıyla dava açtı.

Samsung’a da dava açmış

Apple Insider tarafından ortaya çıkarılan dava belgelerine göre Red Rock Analytics, Apple’ın müsaadesiz bir biçimde Wi-Fi yongaları için alıcı-verici teknolojisini kapsayan patentlerini kullandığını tez ediyor. Sav edilen teknoloji, iPhone’lar (iPhone 4’e kadar uzanan tüm modeller), iPad’ler, Apple TV, MacBook’lar ve Apple Watch da dahil olmak üzere Apple eserlerinin  birçoğunda kullanılıyor.

iPhone XS ve XR de dahil olmak üzere yeni jenerasyon iPhone’ların da patent ihlalinde bulunduğunu tez eden Red Rock Analytics, Apple’dan patentlerini müsaadesiz kullandığı gerekçesiyle tazminat ödemesini istiyor. Şirketin daha önce Samsung‘a da dava açtığı belirtilirken, Apple’dan mevzuyla ilgili bir açıklama ise şimdi yapılmış değil.

You may also like

Leave a Comment