Acer Nitro 5 ve Swift 3 laptoplar AMD Ryzen işlemciler ile güncellendi

by Aybike Güzel
0 comment
Acer’ın Nitro 5 oyuncu bilgisayarı ve 14 inçlik ultrabook modeli, AMD’nin yeni jenerasyon dört çekirdekli Ryzen 7 işlemcileriyle güncellendi.
15,6 inçlik Nitro 5, 2,3GHz frekanslı dört çekirdekli Ryzen 7 3750H işlemcisi ve Radeon RX 560X grafik kartıyla geliyor. Firmanın 14 inçlik Swift 3 modeli ise biraz daha zayıf ancak yeniden dört çekirdekli 2,3GHz Ryzen 7 3700U işlemcisi ve dâhili Vega ya da Radeon RX 540X grafik kartı seçenekleriyle geliyor.
Donanımsal olarak eski jenerasyonlarla pek bir farkı olmayan yeni modeller, beğenilen formlarını muhafazaya devam ediyor. Nitro 5 modeli hâlâ 1080p ekranı görece ince bir gövdede birleştiriyor ve CoolBoost teknolojisi ile çok ısınmayı engelliyor. Swift 3 ise 180 derecelik menteşesi, 1,8cm kalınlığı ve 1,45kg ağırlığıyla çantada pek yer kaplamıyor.

Acer, bu AMD’den gücünü alan aygıtlar için şimdi tüm konfigürasyon seçeneklerini, teslimat tarihlerini ve fiyatlarını açıklamadı. Firmanın stratejisi şimdiye kadar çoklukla bölge bazında satışa sunulmadan evvel bu opsiyonları açıklamak halinde olmuştu, bu sefer de muhtemelen o denli olacaktır.

You may also like

Leave a Comment