Yeni jenerasyon Opel Corsa’nın elektrikli versiyonu tanıtıldı: Karşınızda Corsa-e

by Aybike Güzel
0 comment
Opel yeni kuşak Corsa’nın elektrikli versiyonunu resmen tanıttı. Opel Corsa-e olarak isimlendirilen araba, beklenildiği üzere Peugeot e-208 ile tıpkı aktarma organına sahip.
Aracın kaputunun altında 100 kW gücünde (136 beygir) ve 260 Nm tork üretebilen bir elektrik motoru var. Opel, elektrikli hatchback’in 0’dan 100 km/s sürate 8.1 saniyede ulaşabileceğini söyledi.
50 kW-saat’lik bir batarya ile donatılan Corsa-e, tek şarjla 330 kilometre yol yapabiliyor. Araçtaki batarya paketinin yalnızca 30 dakikada %80 doluluk oranına ulaşabildiğini belirtelim.

CMP mimarisini temel alıyor

Yeni Corsa, PSA Group’un birebir zamanda Peugeot 208’in temelini oluşturan CMP mimarisi üzerinde yükseliyor. Altıncı jenerasyonuyla ilk kez karşımızda olan araba mevcut modelle neredeyse birebir büyüklükte. Tavan yüksekliği 48 mm kadar düşürülmüş olmasına karşın aracın uzunluğu 4.06 metre kıymetinde kalarak değişmemiş.
Corsa-e’nin baz modelinde 7.0 inç dokunmatik ekranlı bilgi cümbüş ve navigasyon sistemi standart olarak geliyor. Daha üst versiyonlarda ise 10 inçlik bir ünite var.
Otomobilin başka özellikleri ortasında LED matrix farlar, adaptif sürat sabitleyici, kör nokta asistanı, trafik işareti tanıma, özelleştirilebilir dijital gösterge ekranı ve park asistanı bulunuyor.
Yeni Corsa’nın benzinli ve dizel versiyonları da olacak lakin bu modellerin ayrıntıları şimdi açıklanmadı.
Foto Galeri | 15 Görsel Görüntüle

You may also like

Leave a Comment