kayak la plagne

11 tatil beldesinin kalbinde aile ile ne yapmalı?

by Aybike Güzel
0 comment

Söylediği gibi “her mevsimin bir hedefi vardır”. Her yıl tatiller geldiğinde bu konuyla ilgili sık sık aynı soruları soruyoruz: “Nereye gidiyoruz? “, ” Hangi Fiyata ? “, ” Orada ne yapmalı ? », « Hangi ulaşım aracını kullanmalı? “.

İşte zorluk burada… Kayak, Fransızların gözde destinasyonlarından biri ve olumlu yanı, mevsim ne olursa olsun kayakçıların hiç kaygı duymadan yamaçlara çıkabilmesi.

Kayak kiralamak her zaman mükemmel bir seçimdir, hatta tatile veya hafta sonu için gitmeyi planladığınız yer La Plagne ise!

Bu makale aracılığıyla, tüm temel soruları ele alacağız ve size La Plagne’deki ailenizin başarısı için bilmeniz gereken önemli noktaları vereceğiz.

Bu yüzden dikkatli olun ve not alın !

La Plagne: karlı bir destinasyon

La Savoie bölümünde yer alan La Plagne, bir kış ve yaz sporları beldesidir. Birkaç yıldır, birçok tatil beldesi kış ve yaz müşterilerini ağırlıyor. En bilinenleri arasında Tignes, Val-D’Isère ve Les Deux Alpes’i sayabiliriz!

La Plagne beldesi 1250 ila 3250 metre yükseklikte yer almaktadır. Onun gücü? Kaygan yamaç meraklıları arasında dünya çapında ün kazanmış olan 225 kilometrelik geniş kayak alanı.

2003 yılından bu yana, La Plagne, onu komşu tatil beldelerine bağlayan bir kayak alanı olan Paradiski’nin ayrılmaz bir parçası olmuştur. yaylar ve Peisey-Vallandry. Paradiski’de en az 11 kayak merkezi bulunur! Bu muhtemelen birden fazla kişiyi memnun edecektir, çünkü çeşitlilik genellikle eğlence ve paylaşılan zevkle eş anlamlıdır.

La Plagne: Keşfedilecek 11 tatil köyü

Tatil yerleri arasında, La Plagne altı rakımlı tatil köyüne sahiptir: Aşk La Plagne, Belle Plagne, Plagne Güneşi, Plagne Bellecote, Plagne Merkezi ve 1800.

Bu istasyonlara sabah 8:00’den gece yarısına kadar erişim tamamen ücretsizdir, bu da arabayı ödünç almamanızı ve ekoloji lehine bir jest yapmanızı sağlar! Diğer dört istasyon ise “köy istasyonları” olarak adlandırılmaktadır. aralarında buluyoruz Şampanya en-Vanoise, Plagne-Montalbert, Montchavin Les Coches’in fotoğrafı. Ayrıca kayak alanına erişim sağlarlar. Her istasyonun kendine özgü bir atmosferi var, isteklerinize ve bütçenize göre nereye gideceğinizi bilmek size kalmış.

İşte bu istasyonların her biri hakkında bilmeniz gereken her şey:

 • Montchavin Les Coches: kurulduğunda, daha sonra iyi gelişen küçük bir köydü. Montchavin Les Coches tatil beldesi bugün La Plagne ve Les Arcs bölgelerini birbirine bağlayan Paradiski bölgesinin gerçek bir kavşak noktasıdır.
 • bu Plagne Bellecote 1974 yılında doğdu, bölgenin kalbinde yer alan bu spor tesisi, kayak sonrası altyapısı (yüzme havuzu, buz pateni pisti) ile iyi bir şekilde donatılmıştır. Çocuklu bir aile tatili için ideal bir tesistir.
 • bu güzel Plagne, 1981’de kuruldu, komşusundan daha yeni. Manzara, Savoyard tarzında büyük dağ evleri ve küçük ahşap turistik konutlardan oluşuyor.
  İkili veya birden fazla, Belle Plagne esenlik ve rahatlama anları arayan herkese tavsiye edilir: 4 yıldızlı “Carlina” oteli gibi birçok spa burada bulunmaktadır.
 • Plagne Merkezi ve 1800 coğrafi olarak çok yakınlar. Bu tatil köylerinin her birinin kendi atmosferi vardır ve benzersiz bir dağ deneyimi sunar. Yamaçlarının merkezi konumu, kayaktan kapıya hızlı erişim için burayı tercih edilen bir yer haline getiriyor!
 • aşk 20002100 metre yükseklikte bulunan , kayak tutkunları veya güzel manzaraları sevenler için önerilen bir geçittir. Pratiklik bu sitenin anahtar kelimesidir, çünkü tüm hizmetleri ve mağazaları aynı yerde bir araya getirir. Ayrıca dairenizin dibinde bulunan devrim niteliğindeki bir makine olan “telemetro”yu da alabilirsiniz! Bu teleferik sizi birkaç dakika içinde Plagne Center’a götürür. Ayrıca avangard tarzda bir bina olan “kar gemisine” veya 2008 yılında 20. yüzyılın mimari mirası olarak sınıflandırılan Michel Bezançon tarafından tasarlanan binaya da hayran olabilirsiniz. La Plagne Aime 2000, kaliteli bir kar için yüksek irtifayı garanti eder. , ski-in ski-out erişimi ve arabaların ve kayakçıların ayrılması.
 • bu Plagne Güneşi ve Plagne Köyü birbirine benzeyen ve La Plagne Centre’ın hemen üzerinde bulunan istasyonlardır.
 • bu Plagne-Montalbert çok tipik bir dağ manzarası sunan otantik bir tatil beldesidir. Hızlı telesiyej bağlantısı sayesinde yokuşlara ve zirvelere hızlı erişim sağlar. Dinlenmek ve doğaya daha yakın olmak isteyenler için ideal.
 • Son olarak, geleneksel köy Şampanya en-Vanoise güzel bir şekilde korunmuş ve kayak alanında özel bir yere sahiptir. La Plage. Bu istasyon adını, ona bakan Parc de la Vanoise’den alır. Sakin, huzurlu ve dinlendirici bu köy, irtifaya kaçmak için tüm istekleri karşılıyor.

Bir hafta tatili kadar kayak hafta sonu için de hazırlanmanız gerekiyor, bu yüzden La Plagne’deki konaklamanızı organize etmek için okumaya devam edin!

Rezidanslar, dağ evleri veya apartmanlar: La Plagne’de aile konaklaması için neler sunuyor?

ya da ailenle kayak yapmaya git

Otel, büyük daire, turistik konut, tatil kulübü? Konaklama açısından La Plagne’de her şey mümkün! Zorluk, size en uygun çözümü bulmakta yatar, çünkü ne kadar çok seçenek varsa, karar vermek o kadar karmaşık olur.

Çoğu tatil köyü, günü karda geçirdikten sonra dinlenmek için genellikle yüzme havuzları ve jakuzilerle donatılmış lüks otellerde odalar sunar. Sauna, buhar odası ve spor salonu da dahil edilebilir. Bu otel türü özellikle Champigny-en-Vanoise, La Plagne Center veya Plagne 1800 gibi tatil köylerinde bulunur.

Gibi turistik konutlar Kulüp Alp Champagny-en-Vanoise istasyonunda bulunurlar. Gencini yaşlısını memnun edecek eksiksiz hizmeti olan bir rezidans. İkamet marmottanLa Plagne Montalbert’te bulunan , hizmetlerinin kalitesi ile ünlüdür. Odalarda genellikle birkaç yatak bulunduğundan, bu konaklama türü özellikle geniş aileler için uygundur.

Ayrıca Aime 2000 tatil beldesi gibi birçok yüksek rakımlı Club Med’den birinde oda tutma olanağınız da var. Aileniz veya arkadaşlarınızla oraya gidebilirsiniz, çünkü orada birçok aktivite var. önerildi.

La Plagne’deki çok çeşitli konaklama birimleri, onu kayakçılar için en popüler bölgelerden biri haline getiriyor.

La Plagne’de denenecek aktiviteler

Ailece bir haftasonu kayak tatiline çıkmak, temel olarak pillerinizi şarj etmek ve aynı zamanda eğlenmek içindir!

La Plagne’de, geniş alan hem yeni başlayanlar hem de orta seviye kayakçılar için faydalıdır. 225 km’lik yamaçta özellikle: 8 yeşil yamaç, 74 mavi yamaç, 35 kırmızı yamaç ve 18 siyah yamaç bulunmaktadır. La Plagne hem sportif hem de aile dostu olmayı hedefliyor. Bu nedenle tesis bünyesinde çok sayıda kayak sonrası aktivite sunulmaktadır: kar ayakkabısı, kızak, buz tırmanışı, köpekli kızak, yamaç paraşütü, buz pateni… Ve daha fazlası!

Karla kaplı ormanlar boyunca 200 km’den fazla patika ve kros kayak parkurlarından oluşan kapsamlı bir ağ, kayak turları veya kar ayakkabısı ile kaymaya alışmanıza olanak tanır. Bu nedenle yazın olduğu kadar kışın da konaklamanız için pek çok alternatif mümkün.

Bu istasyonun seçimi aslında tesadüfen yapılmadı. La Plagne Montchavin-Les Coches “aile artı” etiketini aldı. Turizmden sorumlu Devlet hizmetleri tarafından desteklenen bu etiket, küresel bir yaklaşım benimseyen üye belediyelerin aile lehine tanıtımını amaçlamaktadır.

 • Çocuklar için geniş bir aktivite seçeneği sunulmaktadır.
 • Sitede, gençleri ve yaşlıları memnun edecek hazine avları da var, ayrıca size dağ manzaralarını ve miras anıtlarını keşfetme fırsatı verecek. Aileleri eğlendirmek için hazine avları da düzenlenmektedir. En yaratıcılar, yaratıcı atölye çalışmalarına katılarak hayal güçlerini serbest bırakabilir: menüde, origami yaparak ve hatta bir telefon tutacağında!
 • Son olarak, rakipsiz köpek kızağı yolculuğu size zamansız bir deneyim yaşatacak ve yetişkinler için olduğu kadar çocuklar için de unutulmaz olacaktır.

You may also like

Leave a Comment