Yeni kuşak Intel işlemcilerle donatılan Surface Laptop 3 duyuruldu

by Aybike Güzel
0 comment

Dün gece gerçekleştirilen Microsoft’un aktifliği pek çok yenilikçi Surface aygıtı sahneye çıktı. Genelde Intel’in yeni kuşak işlemcilerini görürken Surface Laptop 3 ise AMD tarafında değerli bir sürprizle geliyor. 

Surface Laptop 3 özellikleri ve fiyatı

Surface Laptop 3 modeli işlemci ve ekran tarafında evvelki jenerasyona nazaran dikkat cazip iyileştirmeler barındırıyor. 13.5 ve 15 inçlik ekran seçenekleri daha canlı renkler ile daha yüksek parlaklık düzeyi sunuyor.

13.5 inçlik Surface Laptop 3 modelinde Intel’in onuncu jenerasyon 4 çekirdekli işlemcilerine yer veriliyor. Evvelki jenerasyona nazaran belli senaryolarda iki kata kadar performans sunduğu tabir ediliyor.  Klavyenin 1.5mm tuş arası ile çok daha sessiz çalıştığı tabir edilirken touchpad ise yüzde 20 daha büyük bir alan kaplıyor. Ayrıyeten seride depolama ünitesinin de kolaya değiştirilebilir olduğunu belirtelim.

 

15 inçlik Surface Laptop 3 modeli için ise Microsoft ve AMD özel bir çalışma yapmışlar. AMD muhtemelen 7nm Zen çekirdeklerini temel alan Ryzen Surface Edition isminde özel bir yonga geliştirmiş. Microsoft yeni yonganın bu sınıftaki en güçlü işlemci olduğunu belirtiyor. Vega 11 grafik ünitesi ile birlikte 15W güç tüketen yonga giriş düzeyindeki MacBook Pro işlemcilerine rakip oluyor.

Düşük ekran parlaklığında 11 saate kadar kullanım mühleti sunan dizüstü modeli bir saatte bataryanın yüzde 80’ini doldurabiliyor. Ay sonunda 13.5 inçlik versiyon 999$, 15 inçlik versiyon ise 1199$ fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

 

You may also like

Leave a Comment