Apple aktifliği 10 Eylül tarihinde yapılacak

by Aybike Güzel
0 comment

Apple’ın yıl içerisindeki en büyük aktifliği olarak gösterilen ve sonbahar başlarında yapılan iPhone tanıtım aktifliğinin tarihi muhakkak oldu. iPhone 11 serisi resmen 10 Eylül 2019 tarihinde tanıtılıyor.

iPhone 11 aktifliği ne vakit?

Apple’ın dağıtmaya başladığı davetiyelerde 10 Eylül tarihi ve mahallî saatle 10.00 görülüyor. Basın aktifliği yeni Apple yerleşkesindeki Steve Jobs salonunda gerçekleştirilecek. Ülkemizde ise 20.00’da başlayacak. Aktiflik mottosunda By Innovation Only tabiri kullanılıyor ve yeniliğe vurgu yapılıyor.

Bu yıl ki aktiflikte Apple’ın iPhone 11 serisi, A13 Bionic yonga seti ve yeni Apple Watch akıllı saatini tanıtması bekleniyor. Her eser bir evvelki kuşağa nazaran kıymetli geliştirmelere sahne olacak.

iPhone serisinde bu yıl iPhone 11, iPhone 1 Pro ve iPhone 11 Pro Max formunda bir isimlendirme yapılması bekleniyor. Sırasıyla iPhone Xr, iPhone XS ve iPhone XS Max modellerinin yerini alacaklar.

Yeni seride art üçlü kamera ve kare biçimindeki kamera yuvası dikkat alımlı yeniliklerden birisi olacak. 12MP çözünürlükte ana kamera yanında 2x telefoto sensör ve 12MP ultra geniş sensör yer alacak. iPhone 11 modelinde ise ana kamera ve telefoto sensör bulunacak.

Diğer taraftan geliştirilmiş stereo ses kayıt sistemi, gelişmiş portre modu, kamerada Siri yapay zekâ takviyesi, daha düzgün sahne algılama, daha gelişmiş Face ID yüz tanıma sistemi biçiminde yenilikler olacak. Apple A13 Bionic yonga seti ise performans manasında çıtayı daha da üst çekecek.

Apple Watch 5 modelinin tasarım manasında çok değişmeyeceği iddia ediliyor. Biraz daha uygunlaştırılmış işlemci ile birlikte watchOS 6 sürümünün getirdiği bağımsız uygulama mağazası, belli uygulamaların direkt aygıttan çalıştırılması formunda yenilikler olacak.

Son olarak Apple’In 10.2 inçlik ekrana sahip bir iPad modeli hazırladığı ve 9.7 inçlik modelin yerini alacağı argüman ediliyor. Tekrar Apple TV+ konusunda da daha fazla ayrıntı açıklanacak.

 

You may also like

Leave a Comment