Yeni Kia kompakt SUV’un kabininden birinci manzaralar geldi

by Aybike Güzel
0 comment

Yeni bir kompakt SUV tanıtma hazırlığında olan Kia, ısınma çeşitlerine devam ediyor. Koreli üretici geçtiğimiz haftalarda aracın dış tasarımı hakkında ipuçları veren çizim imgeleri paylaşmıştı. Artık de yeni Kia kompakt SUV’un kabininden birinci görüntüler geldi.

Henüz ismi açıklanmayan Kia kompakt SUV’daki kokpitin merkezinde 10.25 inç dokunmatik ekrana sahip bilgi-eğlence sistemi bulunuyor. Araçla ilgili pek çok işleve erişim sağlayan tablet görünümlü ekranın çabucak altında ince hava çıkışları mevcut. Orta konsolda ise klima ayarlarını gösteren ufak bir ekran, kablosuz şarj bölmesi ve epeyce şık bir vites topuzuna yer verilmiş.

Kia’nın yeni kompakt SUV’u içerisinde şirketin başka modellerinden alışık olduğumuz üç kollu direksiyon kullanılmış. Onun çabucak gerisinde da geleneksel göstergeler ve dijital ekrandan oluşan bir panele yer verilmiş. Bunun yanı sıra kabinde çift renk seçeneğinin bulunduğu, konsolda ve kapı içlerinde metalik ayrıntılara yer verildiği de göze çarpan özellikler ortasında.

Offroad sürüş modu ve daha fazlası 

Kompakt SUV sınıfında daha evvel görülmemiş bir kabin dizaynına odaklandıklarını belirten Kia, kelam konusu imajların aracın otomatik versiyonuna ilişkin olduğunu belirtiyor. Ayrıyeten direksiyonun gerisindeki kulakçıklar vasıtasıyla manuel olarak vites değiştirmek mümkün. Offroad sürüş modunun da sunulduğu kompakt SUV’da yokuş iniş denetimi ve kilitli diferansiyel gibi arazi kurallarına uygun pek çok özellik mevcut.

Söz konusu özelliklerin yanı sıra; ısıtma ve havalandırma özelliğine sahip ön koltuklar, ısıtmalı direksiyon simidi, ön/arka park sensörleri, Dur & Kalk işlevi ve çalan müziğe nazaran ambiyans aydınlatmasını değiştiren Sound Mood Lighting teknolojisi de yeni Kia kompakt SUV’un şimdiye dek açıklanan donanımları ortasında. Önümüzdeki haftalarda tanıtılması beklenen yeni kompakt SUV’un 2019 yılı bitmeden satışa sunulması bekleniyor.

Foto Galeri | 6 Görsel Görüntüle

You may also like

Leave a Comment