Yeni Christopher Nolan sinemasının ismi ve ayrıntıları açıklandı

by Aybike Güzel
0 comment
21. yüzyılın en güzel direktörlerinden birisi olarak gösterilen Christopher Nolan, yeni projesiyle tekrar sinemaseverleri koltuklarına kilitlemeye hazırlanıyor. 2020 yılında vizyona girecek olan yeni sinemanın ismi nihayet bugün muhakkak oldu Warner Bros tarafından yapılan resmi açıklamaya nazaran sinemanın ismi Tenet olacak.

Warner Bros ayrıyeten sinemanın takımını da ayrıntılandırdı. John David Washington, Elizabeth Debicki ve Robert Pattinson bildiğiniz üzere daha evvel açıklanan isimlerdi. Artık bu üçlüye Aaron Taylor-Johnson, Kenneth Branagh, Clémence Poésy, Dimple Kapadia, ve Michael Caine katıldı. Kenneth Branagh, Nolan’ın Dunkirk sinemasında de yer alıyordu. Michael Caine ise bildiğiniz üzere Nolan sinemalarında en sık gördüğümüz yüzlerden birisi.

Tenet sinemasının mevzusuyla ilgili yapılan açıklamada,“uluslararası casusluk dünyasında epik bir macera/aksiyon” tabirleri kullanıyor. Bahisle ilgili ayrıntılı bilgiler verilmedi lakin geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan söylentilerde sinemanın uzay-zaman sürekliliğiyle ilgili kimi bilim kurgu öğeleri içeren, anlaması güç/kafa karıştırıcı bir senaryoya sahip olacağı belirtilmişti.

Tenet sinemasında Christopher Nolan, imaj direktörü Hoyte van Hoytema ile tekrar bir ortaya gelecek. İkili daha evvel Dunkirk ve Interstellar sinemalarında birlikte çalışmıştı. Son olarak Tenet’in müzikleri ise Black Panther ile Oscar kazanan Ludwig Göransson tarafından hazırlanacak. Nolan yeni sinemasında Hans Zimmer ile çalışmıyor.

Tenet sinemasının çekimleri bu hafta prestijiyle resmen start verdi. Warner Bros’un yaptığı açıklamada çekimlerin yedi farklı ülkede yapılacağı belirtilmiş.

“Senaryoyu okudum, gerçekdışı bir şey olacak.”

Tenet sinemasıyla ilgili geçtiğimiz aylarda USA Today’a konuşan Robert Pattinson,”Büyük sinemalarda rol almak konusunda uzun yıllardır aslında biraz utangaç davranıyorum. Fakat Chris Nolan’ın işleri hakikaten de çok farklı. Nolan; büyük ölçekli, lakin buna karşın bağımsız ve şahsî ruhunu kaybetmemiş sinemalar çekebilen günümüzdeki tek direktör üzere. Yeni sinemanın senaryosunu okudum, gerçekdışı bir şey olacak.” tabirlerini kullandı.

Tenet, 17 Temmuz 2020’de sinemaseverlerle buluşacak.

You may also like

Leave a Comment