Xiaomi yeni akıllı telefonlarında kullanacağı periskop kameranın patenti aldı

by Aybike Güzel
0 comment
Xiaomi, akıllı telefon pazarındaki en son teknolojileri ve trendleri bir ortaya getirme taahhüdüne devam ediyor. Çinli dev şirket bir sonraki akıllı telefon modellerinde kullanacağı periskop kameranın patentini de aldı. Yeni teknolojinin yaklaşan amiral gemisi Mi MIX 4 modelinde kullanılması planlanıyor.

Xiaomi Mi Mix 4 modelinde kullanılacak

İlk olarak bu yol Huawei P30 Pro ve Oppo Reno 10x zoom üzere aygıtlarda gördüğümüz bu periskop kamera teknolojisine artık Xiaomi’de girmek istiyor. Çin Devlet Fikri Mülkiyet Ofisi tarafından 2 Temmuz‘da onaylanan yeni bir patent başvurusu da bu durumu doğrular nitelikte. Xiaomi’nin patenti, ana kameranın dikey olarak yerleştirilmiş tamamlayıcı bir periskop lensi ile kombinasyonunu gösteriyor.

Bunun da merceğe daha fazla ışığın girmesini sağlayarak, merceğin optik zoom özelliğinin güzelleştirilmesine yardımcı olacağı ve birebir vakitte da optimum manzara sabitleme sağlayacağı belirtiliyor. Sonuçta ise ortaya optik sabitleme özellikli kayıpsız zoom teknolojisi çıkıyor. Söylentilere nazaran de şirketin bu teknolojiyi kullanacağı birinci aygıt Xiaomi Mi Mix 4 akıllı telefon modeli olacak.

You may also like

Leave a Comment