Xiaomi Mi 9 Lite, Mi CC9’un farklı bir versiyonu olarak karşımıza çıkabilir

by Aybike Güzel
0 comment
Xiaomi Mi 8 Lite, bilhassa ülkemizde epey satan modellerden biri oldu. Mi 9 serisi çıkalı epeyce uzun vakit olsa da Mi 9 Lite’den ise rastgele bir ses çıkmadı. Görünen o ki bu durum yakında değişecek.

M CC9 ile birebir aynı

Bildiğiniz üzere Çin’de tanıtılan Mi CC9 ve Mi CC9e modelleri küresel pazara farklı isimlerle sunulacak. Hatta Mi CC9e’yi Android One dayanağıyla birlikte Mi A3 halinde gördük bile. Mi CC9’un ise Mi A3 Pro olarak tanıtılması bekleniyordu. Lakin ortaya çıkan yeni bir sızıntı Mi 9 Lite modeline işaret ediyor. Yani Mi CC9 Avrupa’ya ve ülkemize Mi 9 Lite ismiyle gelecek üzere.

Daha öncesinde Mi A3’ün en azından Full HD+ ekran üzere kimi değişimlere uğramış Mi CC9e modeli olacağı düşünülüyordu. Lakin birebir tıpkı aygıt olarak çıktı. Şimdi kesinleşmese de Mi 9 Lite de büyük ihtimalle Mi CC9’un birebir birebiri olacaktır.

Mi A3 Pro belirsizliğini düşündüğümüz vakit net bir şey söylemek şimdilik mümkün değil. Tahminen de firma her iki modeli de Mi CC9 temelinde oluşturabilir. Ne de olsa Mi A3 Pro, Android One takviyesi ile farklılaşmayı başarabiliyor.

 

You may also like

Leave a Comment