Xbox One Mayıs güncellemesi ile oyuncuların PC mi yoksa konsol mu kullandığı artık gösteriliyor

by Aybike Güzel
0 comment
Mayıs 2019 güncellemesini Xbox konsollarına dağıtmaya başlayan Microsoft, iletileşme ve arkadaşlık sistemine kimi düzenlemeler getirdi. Xbox Live kullanıcıları artık arkadaşlarının oyunlara PC’den mi yoksa Xbox’tan mı girdiğini görebilecek. Bu gösterim, isimlerin yanında yer alan küçük simgelerle yapılıyor. Bu özelliğin eklenmesi sayesinde çapraz platform takviyesi olmayan oyunlarda oyuncuların birbirlerini karşılıklı olarak oyunlara davet etmesi de engellenmiş olacak.
Microsoft’un yeni eklediği özelliklerden bir başkası de bildiri isteği. Arkadaş listenizde olmayanlardan gelen bildirileri filtreleyerek farklı bir sekmede gösteren Xbox, siz onay vermeden bu kişi ya da servislerin sizleri rahatsız etmesini engelleyecek. Bu özelliğin eklenmesiyle birlikte Microsoft’un açıklamasına nazaran tüm küme sohbet geçmişi sıfırlandı lakin “kısa bir süre” boyunca bu bildiriler Xbox.com adresinden indirilebilecek. Şahıslarla olan iletiler ise olduğu biçimde duruyor.
Mayıs güncellemesinin son eklentisi de oyun ve uygulama aramadaki geliştirmeler oldu. Oyunlar artık “My Games & Apps” kısmında daha güzel sıralanacak, yani The Witcher oyunu artık “T” yerine “W” ile başlayan oyunlar ortasında listelenecek.

You may also like

Leave a Comment