Windows 10 Mayıs 2019 güncellemesi dağıtılmaya başlandı

by Aybike Güzel
0 comment
 
Microsoft, Windows 10 için yılda 2 kere yayınladığı büyük güncellemelerinde bu yılın birincisi olan 1903’ün dağıtımına başladı. Firma yeni özelliklerle kullanıcıların beğenisini toplamayı amaçlıyor.


Sonunda güncellemeler ertelenebiliyor 

Mayıs 2019 güncellemesiyle gelen en büyük değişiklik bundan sonra Home sürümü kullanıcılarının da güncellemeleri erteleme hakkına sahip olması olsa gerek. Güncellemeleri belli bir müddetliğine erteleme yetkisi daha evvelce Pro ve Enterprise sürümüne has tutulmaktaydı.
 
Bu sayede isteyen Windows 10 kullanıcıları örneğin 1903 yapısında 18 aya kadar kalırken çeşitli güvenlik güncelleştirmelerini de alabilecekler. Yani başka bir deyişle yarı yıllık kanal Home sürümü için de açılmış durumda.

Windows Sandbox

Diğer taraftan Windows Sandbox özelliğiyle de kolay ve süratli bir biçimde sanal ortam kurulumuna imkan tanıyan yeni sürümdeki bu özellik her ne kadar Hyper-V kadar süratli olmasa da kolaylığıyla daha geniş kitleye hitap edecek.


Arayüz 

Arayüz cephesinde en büyük değişiklik açık renkli bir temanın gelişi olarak görünüyor. Ayrıca Cortana da artık arama kısmından ayırılarak farklı bir ikon halinde vazife çubuğunda yer alıyor
 
 
Ek olarak daha işlevsel bir başlangıç ekranı ve gelişmiş bir arama sistemi bizlerle olacak. Umarız Microsoft bu sefer âlâ bir iş çıkarır da yapı 1803’ten vazgeçmeyen kullanıcıların gönlünü yine kazanır.

You may also like

Leave a Comment