Western Digital’den Thunderbolt 3 Takviyeli Taşınabilir SSD: Pro-G40

by Aybike Güzel
0 comment

Western Digital, hem Thunderbolt 3 hem de USB 3.2 Gen 2 arabirimleriyle çift mod uyumluluğunu destekleyen yeni Pro-G40 SSD’sini tanıttı. SanDisk Professional serisinin yeni üyesi, üst seviye IP68 derecesi ile yüksek düzeyde sağlamlık vadediyor.

Sağlamlığıyla ön plana çıkan Pro-G40, üç metreye kadar yüksek uzaklıklardan düşmeye ve 1815 kilogramlık yüke dayanabiliyor. Duyuruda “ultra sağlam” olması dışında kullanılan materyalden bahsedilmemiş. Lakin yüksek suratların korunması için ısı emici vazifesi gören alüminyum gövdeye sahip olduğunu varsayım ediyoruz.

Thunderbolt 3 (40 Gb/s) ve USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s) arabirimlerinin kombinasyonu, şoföre 2700 MB/s okuma ve 1900 MB/s yazma suratı sağlıyor. Western Digital ayrıyeten eser kutusuna USB-C kabloların benzerliği nedeniyle her iki arayüzü de destekleyen bir kablo dahil etti. Western Digital’den Hector Sandova, bu özel SSD’nin taşınabilirlik ve üretkenlik konusunda üstün olduğunu söylüyor:

Yeni Pro-G40 SSD hepimizin daha evvel yaşadığı bir sorunu ortadan kaldırıyor: Thunderbolt 3 yahut USB aygıtlarımız için yanlış USB-C kablosu yahut bilgisayar tercihi. Her iki arayüzü de destekleyen ve birebir vakitte bir kablo da içeren bu şoför, içerik üreticilerin hakikat ekipmanı taşıma konusunda endişelenmelerine gerek kalmadan ve tesirli içerik üretmeye devam ederken sürdürülebilir performansı azaltmadan aygıtlar ortasında problemsiz bir formda çalışmasını sağlıyor.

SanDisk Professional Pro-G40, 1 TB ve 2 TB kapasite seçenekleriyle satışa çıktı. Satış fiyatı ise sırasıyla 299.99 dolar ve 449.99 dolar olarak belirlendi.

You may also like

Leave a Comment