Google Pixel 7 ve 7 Pro Tanıtıldı! İşte Özellikleri

by Aybike Güzel
0 comment

Google, sızıntılar sayesinde neredeyse her ayrıntısını öğrendiğimiz en yeni akıllı telefonlarını resmen tanıttı. İşte Google Pixel 7 ve 7 Pro özellikleri ve fiyatı hakkında ayrıntılar.

Pixel 7 Pro, yüksek yenileme suratına sahip ekran, büyük kamera sensörü, geniş/ultra ve geniş/tele lens kombinasyonu, ayırt edici bir görünüm, güvenlik özellikleri ve uzun yazılım takviyesi ile öne çıkıyor.

Cihaza güç veren Samsung’un 4nm süreci ile üretilen Tensor G2‘nin CPU’su yeniden birebir 2x Cortex-X1 + 2x A76 ve 4x A55 olarak karşımıza çıksa da saat suratında hafif bir artış var. GPU ise bir Mali-G710 MC10 ve makine tahsili vazifeleri için %35’lik bir artış vaat ediliyor.  Ek olarak yeni bir Tensor çekirdeği ve yeni bir modem var. Yeni kuşak Tensor sürece ünitesi, makine tahsili misyonlarını %60 daha süratli ve %20 daha verimli çalıştırabilecek nitelikte. Bu ünite Pixel 7 ve 7 Pro’ya özel Photo Unblur üzere özelliklerden sorumlu.

Geçen yıl olduğu üzere, telefon 12 GB RAM ile geliyor ve 128 GB, 256 GB ve 512 GB depolama ortasında seçim yapılabiliyor. MicroSD yuvası ise mevcut değil. Öte yandan bir nano-SIM yuvası ve ikinci sınır için bir eSIM bulunuyor.

Kamerada ana modül hala 4’ü 1 ortada gruplama seçeneği ile 50 MP 1/1.31 inç sensör (1.2µm) kullanıyor. f/1.85 lens 82 derece görüş alanına sahip. Sahnenin daha fazlasını yakalamak istiyorsanız, 125.8 derece görüş alanı ile 12 MP ultra geniş kamera (1.25µm) mevcut. Bu yılki bir yükseltme ise ultra geniş lensin makro çekim yapmasına müsaade veren otomatik odaklama özelliğine sahip olması.

Ana kamerada optik manzara sabitleme (OIS) ve elektronik stabilizasyon bulunuyor, 30 FPS ve 60 FPS’de 4K görüntüler kaydedebiliyor. Konuşma geliştirme özelliği artık 4K/60fps modunda da etkinleştirilebiliyor. Telefon, 10 bit HDR görüntü kaydedebiliyor ve Google, Snapchat ve TikTok üzere uygulamaların yapımcılarıyla, daha yüksek kaliteli görüntüler sağlamak için paydaşlık kurdu. Kamera uygulaması, sinematik bulanıklık oluşturmak yahut elde çekilen imgeleri daha da sabitlemek için Tensor G2 yonga setinin makine tahsili maharetlerinden yararlanıyor.

Telefoto kamera artık 4x’ten 5x optik büyütme ile daha uzun bir lense sahip. Kamera 48 MP çözünürlüğe sahip ve dijital olarak daha fazla yakınlaştırmaya müsaade veriyor.

6.71 inç AMOLED ekran 10-120Hz değişken yenileme suratına sahip bir QHD+ LTPO panel sunuyor. Ekranın Gorilla Glass Victus tarafından korunuyor. Ekran içi parmak izi okuyucusu ve yüzle kilit açma özelliğini de kullanmanız mümkün. Telefon, toza ve suya dayanıklılık için IP68 derecesine sahip. 5.000 mAh batarya süratli şarjı, kablosuz ve aykırı kablosuz şarjı destekliyor.

Pixel 7, Pro modelinden çok daha ucuz ve gözle görülür halde daha küçük. Tekrar Tensor G2 çipsetinden gücünü alan aygıt 8 GB RAM sunuyor ve 128 GB ile 256 GB depolama ortasında seçim yapma imkanı sunuyor. Evvelki modellerde olduğu üzere Pixel 7 ve 7 Pro, 3 ana işletim sistemi güncellemesi ve 5 yıllık güvenlik yamaları alacak.

6,3 inçlik ekran hala FHD+ çözünürlüğe sahip düz bir AMOLED panel lakin Pixel 6 ekranına nazaran %25 daha yüksek zirve parlaklığına sahip. Yeni panel ayrıyeten 90Hz yenileme suratına sahip. Pixel 7’nin daha ince yapısı birebir vakitte daha küçük bir bataryaya sahip olduğu manasına geliyor. Kelam konusu batarya 4.355mAh kapasiteye sahip.

Pro üzere, Pixel 7 de 50 MP ana kamera kullanıyor (1/1.31”, 1.2µm) ve 12 MP ultra geniş kamera ile eşleştirilmiş. Telefon, yakınlaştırma için nispeten yüksek çözünürlüklü ana sensöre ve Google’ın Muhteşem Res Zoom imaj sürece özelliğine güveniyor. Selfie kamerası ise 10,8 MP ve 92 derecelik daha geniş bir görüş alanına sahip.

Google Pixel 7 Pro ve Pixel 7 Fiyatı

Google Pixel 7, 128 GB’lık seçeneğiyle 650 eurodan başlıyor. Pixel 7 Pro da 128 GB için 900 euro fiyat etiketi taşıyor.

You may also like

Leave a Comment