Western Digital arabalara yönelik eMMC belleklerini duyurdu

by Aybike Güzel
0 comment

Bugün otomotiv dalı de bellek üreticileri için değerli bir yatırım alanı haline geldi. Otomatik yahut yardımcı sürüş sistemleri ve araç içi etkileşim sistemleri artık çok süratli depolama belleklerine muhtaçlık duyuyor. Bu nedenle NAND bellek teknolojilerinin yavaş yavaş yer edinmeye başladığını görüyoruz.  

iNAND AT EM132 EFD özellikleri

Western Digital tarafından lanse edilen iNAND AT EM132 EFD ismindeki yeni entegre bellek modeli 64-bit TLC NAND modüllerini temel alıyor. Dalda çeşidinin birinci örneği olan eMMC bellek güç idaresi, ısı idaresi ve durum takibi özellikleri sunuyor.

256GB’a kadar kapasiteye sahip olan eser 40 derece sıcaklıklara kadar çalışabiliyor. Araç sistemlerinin harita bilgilerini, etraf bilgilerini ve kullanıcı bilgilerini saklaması için bilhassa yüksek kapasiteyi tercih eden bellek AEC-Q100 ile ISO26262 üzere performans sertifikalarına da uyumlu.

Analizler 2022 yılında yapay zekâ süreçleri, sensör bilgileri, kullanıcı bilgileri üzere yığınlar nedeniyle akıllı sistemlerle donanmış bir aracın ortalama bellek ölçüsünün 2TB civarında olacağını ön görüyor. Ayrıyeten belleklerin güçlü ortam şartlarına da sağlam olması gerekiyor. iNAND AT EM132 EFD bellek modelinin kısa müddet içerisinde otomotiv üreticilerine örneklemeye başlayacağı söz ediliyor.

 

You may also like

Leave a Comment