vivo Y22s Türkiye’de Satışa Sunuluyor

by Aybike Güzel
0 comment

vivo, üretimi vivo Türkiye fabrikasında gerçekleşen Y serisinin yeni üyesi Y22s modelini Ekim ayında Türkiye’de kullanıcıların beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Minimalist ve şık dizaynının yanı sıra Y22s, teknik özellikleri ile de kullanıcıların yeni gözdesi olmaya aday.

vivo Y22s, gücünü Qualcomm’un yeni sekiz çekirdekli işlemcisi Snapdragon 680 ve Android 12 tabanlı Funtouch 12 işletim sisteminden alıyor. Snapdragon 680 6 nm platformu, büyük uygulamaları kolay ve sıkıntısız halde yönetiyor, telefonun akıcı bir biçimde çalışmasını sağlıyor. 4 GB RAM, 64 GB dahili depolama alanı ve 6 GB RAM, 128 GB dahili depolama alanına sahip iki farklı model ile satışa sunulacak olan Y22s’nin kapasitesi, microSD hafıza kartı ile 1 TB’a kadar çıkabiliyor. Aygıt 5000 mAh güçlü kapasiteli pili ve AI güç tasarrufu teknolojisi ile, tam şarj edildiğinde 2 güne kadar bekleme yahut 21,5 saat çevrimiçi HD sinema akışı ile 9,4 saat ağır grafikli oyun oynama imkanı sunuyor. 18W Süratli Şarjı destekleyen telefon, yalnızca on beş dakika şarj edildiğinde kullanıcılara 258 dakikaya kadar görüntü izleme yahut 5 tıp oyun oynama imkanı veriyor. Aygıtın aykırı şarj özelliği ile kullanıcılar dışarıdayken farklı aygıtları da şarj edebilme bahtına sahip.

Cihazın HD+ (1612×720) çözünürlüğe sahip 6.55 inç HD Renkli Güçlü Ekranı, kullanıcılara sinema yahut dizi izlerken, oyun oynarken başarılı bir tecrübe yaşatmayı vadediyor. 90 Hz’ye kadar yenileme suratı ve yüksek örnekleme süratiyle kullanıcılar akıcı görsellerin ve süratli ekran yansısının keyfini çıkaracak.

50 MP yüksek çözünürlüklü kamera sayesinde kullanıcılar gece bile başarılı fotoğraflar çekebiliyor. Güncellenmiş bokeh algoritması sayesinde daha canlı görünen ve daha fazla derinliğe sahip portreler çekmeye imkan veren 2MP Bokeh kamera, 4 cm’ye kadar yaklaşan Makro Kamera, loş ışıkta net selfie’lere imkan veren 8MP HD ön kamera da aygıtın özellikleri ortasında. Art kamerada yer alan Harika Gece Modu kuvvetli ışık şartlarında hoş gece fotoğrafları, Harika Gece Selfie’si özelliği de düşük ışık şartlarında hoş selfie’ler çekmeye imkan veriyor. Y22s’nin Yüz Hoşluğu, bokeh ve birçok farklı tarzı içeren Portre modu ile kullanıcılar şahsileştirilmiş ve yaratıcı portreler çekebiliyor. Akıllı Yüz Hoşluğu algoritması da çok daha hoş selfie’lere imkan veriyor. Selfie görüntüleri çekerken, kullanıcıların doğal görünümü korunurken cilt tonu ve dokusu da dahil olmak üzere otomatik iyileştirmeler yapılıyor.

Y22s, kaynak tahsisini ve verimliliği optimize etmek, gecikmeleri azaltmak, sistem düzgünlüğünü ve kararlılığını artırmak için CPU, GPU, bellek ve IO üzere temel bileşenleri güzelleştirmeye odaklanan Multi-Turbo 5.5 algoritması sayesinde, art planda çalışan birden fazla uygulamanın neden olduğu gecikme sıkıntısını ortadan kaldırıyor. Böylelikle kullanıcılar, art planda kaynak gerektiren birçok uygulama çalışırken bile meselesiz ve kesintisiz oyun oynayabiliyor. Ultra Oyun Modu’nda yer alan Esports Modu sayesinde de kullanıcılar daha güzel bir oyun tecrübesine kavuşuyor.

vivo Y22s Türkiye’de Yıldızlı Mavi ve Yaz Esintisi olmak üzere iki renk seçeneği ile sunulacak.

You may also like

Leave a Comment