Valve’ın Steam Link uygulaması artık Apple aygıtlar için indirilebiliyor

by Aybike Güzel
0 comment
Valve geçtiğimiz yıl taşınabilir aygıtlar için Steam Link uygulamasını duyurmuştu. Bu uygulama temel olarak oyuncuların Steam oyunlarını mobil cihazlarında oynamalarına müsaade veriyor.  Bunu da bilgisayarınızdan, akıllı telefonunuza yahut tabletinize oyun aktararak yapıyor.

App Store yönergelerine uydu

Kullanıcılar için heyecan verici bir uygulama olarak görülen Steam Link ne yazık ki kurallarını ihlal ettiği ihlal ettiği münasebeti ile Apple tarafından yayınlanmamıştı. Lakin uygun haber şu ki Valve, Apple kullanıcılarını hiçe saymadı ve Steam Link uygulamasını iOS ve Apple TV aygıtlar için indirilebilir duruma getirdi. Uygulamanın App Store yönergeleriyle uyumlu olması için Valve’ın ne tıp değişiklikler yaptığı ise şimdilik net değil.

App Store’u ziyaret ederek iPhone, iPad ve Apple TV için hazırlanan Steam Link uygulamasını indirebilir ve oyunlarınızın zevkini taşınabilir aygıtınızda çıkarabilirsiniz. Oyun akışı hizmetlerinin de başlamasıyla birlikte, kullanıcıların oyunlarına her aygıtta tıpkı performansta erişebilmeleri ise büyük bir gelişme olacak.

You may also like

Leave a Comment