Twitter, kullanıcı pozisyon bilgilerini kazara paylaştığını açıkladı

by Aybike Güzel
0 comment
Verdikleri hizmetleri geliştirmek ve daha yeterli bir kullanıcı tecrübesi sunmak için birçok uygulama pozisyon bilgilerimize erişmek istiyor. Örneğin bulunduğumuz bölgedeki, hava durumu, ulaşım ve en yakın eczane üzere bilgilere pratik bir şekilde erişmek hayli hoş. Fakat bu durumun, haberimizde olduğu üzere bir de dezavantajları mevcut.

Twitter bilgilerin silindiğini açıkladı

Sosyal medya devlerinden Twitter, yaptığı açıklama ile yakın bir vakitte sunucularında depolanan iOS cihazların pozisyon bilgilerini muteber bir iş ortağıyla ezkaza paylaştığını açıkladı. Şirket yanılgı konusunda detaylı bir açıklama yapmadı lakin iş ortağının bu dataları sildiği konusunda güvence verdi. Şirket hususla ilgili olarak ise şu açıklamaları yaptı:
“Bu sorunu çözdük ve bir daha yaşanmayacağından emin olmak için çok çalışıyoruz. Ayrıyeten, yanılgının düzeltildiğini bildirmek için hesapları etkilenen bireylerle de bağlantı kurduk. Sırf bizimle istediğiniz bilgileri paylaştığınızdan emin olmak için sizi kapalılık ayarlarınızı denetim etmeye davet ediyoruz.”

Bu duyurunun kullanıcılar açısından ne kadar rahatlatıcı olduğu tartışılır. Lakin akıldaki soru işaretleri, bir kusur sonucu paylaşılan bu bilgilerin yalnızca pozisyon bilgileriyle hudutlu olup olmadığı. Bu noktada da Twitter gizlilik ayarlarınızı bir elden geçirmeniz tavsiye ediliyor.

You may also like

Leave a Comment