Twitch’den fiyatsız karaoke oyunu, Twitch Sings

by Aybike Güzel
0 comment

Popüler canlı yayın platformu Twitch, yayıncılara ve izleyicilerine farklı tecrübeler sunmaya kararlı. Bunun son örneğini de bugün itibariyle yayınlanan Twitch Sings ismindeki karaoke oyunuyla görüyoruz. Ücretsiz olarak indirilebilen karaoke oyununda ister tek başınıza isterseniz de bir diğeriyle düet yaparak müzik söyleyebiliyorsunuz. Ayrıyeten özel canlı yayın eklentilerine de sahip olduğunu söyleyelim.

Oyun platformundan fazlası

Twitch dendiğinde akla hala oyun platformu gelse de firma bunu değiştireceğe benziyor. Yayıncıların da farklı üsluplarda içeriklere yöneldiği düşünüldüğü vakit Twitch’in de buna dayanak vermesi epey doğal. Twitch Sings yapımcılarından Joel Wade oyun hakkında “Twitch Sings, canlı yayında olmanın gücünü ve cümbüşünü, yaratıcılıkla harmanlayıp inanılmaz bir interaktif performans ortaya çıkmasını sağlıyor. Twitch’de birçok tanınan oyun mevcut fakat canlı yayınlar ve izleyicilerin iştiraki odağında hazırlanan oyunların büyük bir fırsat barındırdığına inanıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Canlı yayın odağında geliştirildiği için haliyle oyun içerisinde Twitch ile entegre birçok özellik bulunuyor. Bunlar anında yayına geçebilme butonu, özel sohbet ve bildirim panelleri halinde sıralanabilir. Şu an Twitch Sings oynayan yayıncılara bu kanal üzerinden ulaşabiliyor. Oyunu indirmek için ise bu ilişkiyi takip edebilirsiniz. Twitch Sings’e giriş yaparken Twitch hesabınızı kullandığınızı belirtelim.

You may also like

Leave a Comment