Amazon’dan Spotify’ın rakibi olacak fiyatsız müzik hizmeti yakında gelebilir

by Aybike Güzel
0 comment
Spotify ile yakın vakitte çok daha direkt halde rekabete girmeyi planlayan Amazon, Billboard kaynaklarına nazaran Spotify üzere fiyatsız servis sunan ve reklamlar içeren bir müzik hizmeti için görüşmeler içerisinde. Limitli bir katalogdaki müzikleri çalmaya imkan sunacak servis, kullanıcıların rastgele bir ödeme ve abonelik yapmadan Echo hoparlörlerinde müzik dinleyebilmelerini sağlayacak.
Şimdilik ne kadar kısıtlı bir kütüphanede müziklerin sunulacağı bilinmese de argümana nazaran Amazon kimi müzikçilere yayın başına ödeme yapmaya açık.
Bu argümanlar hakkında Amazon rastgele bir yorum yapmadı lakin firmanın fiyatsız bir servis sunmak istemesi pek mümkün. Şuan Prime paketi içinde yer alan Prime Music ve Music Unlimited servisleri, 2018 yılı datalarına nazaran 20 milyon aboneye sahip. Bu aboneler hizmeti kullanarak müzik dinliyorlar mı orası meçhul zira kullanıcılar daha çok Amazon Prime hizmeti için bu paketi alıyor ve müzik servisi yanında bonus olarak geliyor. 
Ücretsiz bir servis büyük bir kütüphaneye sahip olmasa da ulaşabileceği kitle bakımından Amazon için çok daha mantıklı bir yol. Alexa içeren aygıtların satışları fiyatsız bu hizmetle desteklenebilir.

You may also like

Leave a Comment