TweetDeck güncellemesi ile GIF, anket ve emoji dayanağı geldi

by Aybike Güzel
0 comment
 
Twitter’ın aslında tüm özelliklerine dayanağı olsa da uygulamalarında buna yönelik eksiklikler içeren resmi uygulamalarından TweetDeck, sonunda aldığı güncellemeyle birlikte GIF, anket ve emoji dayanağı kazandı. Bu özellikler Twitter’ın PC uygulamasında ve geçen yıl kapatılana dek Mac uygulamasında şimdiye kadar mevcuttu. Twitter’ın yol haritasında dört yıldır hiçbir güncelleme almadan yaşamaya devam eden TweetDeck, sonunda biraz sevgi gördü.
15 Mayıs’ta yapılan ankette hangi özelliğin istendiğini soran Twitter, TweetDeck’e bunları bir gün sonra yerleştirmeye başladığını açıkladı. Şimdilik yalnızca test basamağında olan özellikler, önümüzdeki aylarda herkesin kullanımına sunulacak.
İlk paragrafta da söylediğimiz üzere aslında tüm bu özelliklere dayanağı olan TweetDeck, öteki bir metni kopyala-yapıştır yaparak emoji üzere özellikleri kullanmanızı sağlıyordu. Masaüstü versiyon bunlara ek olarak GIF sürükle-bırak hareketini de destekliyordu. Masaüstü web sitesinden şimdiye kadar anket de oluşturuluyordu ama TweetDeck’de bunlar yalnızca görüntülenebiliyor, oluşturulamıyordu. Sizin de anladığınız üzere, TweetDeck’in güncellenmesi, aslında hiçbir yeni özelliğin eklenmesini değil, Twitter’ın uygulamayı kullanan kitleye yönelik âlâ niyetini ortaya çıkarıyor.

TweetDeck’in geçmişine bir ölçü girecek olursak, 2011 yılında üçüncü parti Twitter uygulamalarından bir tanesi olan TweetDeck, Twitter tarafından satın alınarak firma bünyesine katıldı. Birkaç yıl öncesinde ise Twitter’ın üçüncü parti uygulamalara açtığı savaş sonrası doğal olarak ayakta kalan ve Twitter ana ekranından farklı olan TweetDeck, kullanıcı kitlesini bir ölçü daha genişletti.

You may also like

Leave a Comment