Turkcell’den çocuklara özel ‘güvenli ve eğitici’ sınır

by Aybike Güzel
0 comment
Turkcell, alt şirketi Lifecell bünyesinde çocuklara özel bir irtibat çizgisi hazırladı. ‘Lifecell İlk Hattım’ olarak isimlendirilen paket, bünyesindeki fiyatsız güvenlik tedbirleri ve eğitici servisleriyle öne çıkıyor.

Ebeveynler, Lifecell Birinci Sinirim sayesinde çocuklarını, teknolojinin neden olabileceği negatif tesirlerden bir nebze de olsa koruyabilecek. Çocuklarının internet kullanımına müdahale edip, kimlerle konuşabileceğini belirleyebilecek.

Lifecell Birinci Hattım’da iki farklı abonelik paketi bulunuyor. Her iki pakette de her istikamete 500 dakika ve 100 SMS bulunurken internet içermeyen paket 25 TL’ye, 2 GB internet içerin ise 29 TL’ye alınabiliyor.

 

İlk Sinirim paketinde ücretsiz reklam engelleme servisi bulunuyor. Bu sayede çocuğunuz aldatıcı reklamlardan uzaklaştırılmış olacak. Reklam engelleme özelliği, talep ettiğiniz takdirde devreye giriyor.

Ücretsiz olarak sunulan hizmetlerden bir oburu de yabancı lisan eğitimi. Çocuklar Turkcell Akademi kapsamındaki Khan Academy Online İngilizce derslerinden fiyatsız olarak faydalanabiliyor.

İlk Sinirim paketinde bulunan öbür fiyatsız özellikler şöyle:

Aile Profili İnançlı İnternet: Çocukların internetteki risklerden ve ziyanlı içeriklerden korunmasını sağlayan bir servis. Ek olarak tercihen oyun, sohbet ve toplumsal medya kullanımını sınırlamak için 3 profil seçeneği sunuyor.

Çocuğum İnançta: Çocukların davetleri yönetilerek tanımadığı şahıslarla konuşması engellenebiliyor. Ayrıyeten anne babalar çocuklarının kullanımlarını inceleyebiliyor. Bu servisle çocuğun nerede olduğu da rahatlıkla öğrenilebiliyor.

Zaman İdaresi Özelliği: Belirlenen 4’er saatlik vakit dilimlerinde arama yahut internet kullanımını sınırlayabiliyor. Hafta içi ve hafta sonu için farklı başka seçim yapılabiliyor.

Akıllı Fatura: Pakette hudut aşılması engelleniyor.

İlk Çizgim Ek Denetimi: Çocuklar fiyatlı ek paket yahut servis almak istediğinde, ebeveyn onayı istenerek çocukların denetimsiz kullanımı engelleniyor.

Tek Fatura: Ebeveynler Tek Fatura özelliği sayesinde kendi Turkcell faturalı çizgisini çocuğun kullandığı faturalı çizgisiyle birleştirerek tek seferde ödeme yapabilir. Tek Fatura’dan yararlanmak için talimat vermek kâfi olacak.

İlk Çizgim Dergilik 1 GB Kampanyası: Pakette çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak hedefiyle bir de kampanya var. Birinci Sinirim kullanıcıları Dergilik uygulamasında bulunan Çocuk kategorisinden 1 ay içerisinde 3 mecmua okuduklarında aylık her tarafa 1 GB internet kazanıyor.

Digital Zeka: Geleceğin mimarları çocuklar, dijital dünyanın şuurlu bireyleri olmaları için oyunlaştırılmış online eğitim platformundan yararlanabiliyor.

Paycell Kart: Ebeveynler Paycell kart ile çocuklarının harçlığını nakit para taşımadan süratli ve kolay bir formda yönetebilirler.

You may also like

Leave a Comment