Tinder Lite uygulaması önümüzdeki hafta yayınlanıyor

by Aybike Güzel
0 comment
Tinder özellikle Asya pazarında yayılma planlarını çok evvelce duyurmuştu. Şirketin yaptığı yeni bir açıklamaya nazaran platformun Tinder Lite adlı hafif sürümü önümüzdeki hafta Vietnam‘da kullanıma sunulacak ve daha sonra öteki pazarlara dağıtılacak.

Asya ve Amerika pazarı öncelikli

Tinder Lite ana uygulamadan 25 kat daha küçük bir boyuta sahip ve kaydırma üzere temel fonksiyonları koruyor. Uygulamadaki maksat daha süratli, az pil ömrü gerektiren ve data kullanımını minimumda tutan hafif bir sürüm olması. Tinder Lite kullanıcıları şimdilik uygulama içinden Tinder Plus yahut Gold yükseltmesi yapamıyor lakin önümüzdeki periyotta bunun da gerçekleştirilebileceği belirtiliyor.

İlk olarak Vietnam’da indirmeye sunulacak olan uygulama daha sonra Güneydoğu Asya ve Güney Amerika‘daki öbür bölgere gelecek. Şimdi Avrupa’daki kullanıcılara ulaşıp ulaşmayacağı konusunda ise resmi bir açıklama yok. Öteki uygulamaların hafif sürümlerinde olduğu üzere kullanıcıların tıpkı hesabı hem Tinder hem de Tinder Lite uygulamalarında kullanabileceğini de belirtmeden geçmeyelim. iOS versiyonunun ne vakit geleceği ise meçhul.

You may also like

Leave a Comment