Tiktok’un yapımcısından yeni bir sohbet uygulaması: Flipchat

by Aybike Güzel
0 comment
TikTok uygulaması indirme listelerine hakim olmaya devam ederken, ana şirketi ByteDance, erişimini daha da genişletmek istiyor. Şirket geçtiğimiz gün, kullanıcıları ortak ilgi alanlarına dayalı sohbet kümeleri oluşturmaya ve katılmaya teşvik eden bir iletileşme uygulaması olan Flipchat‘i başlattı.

Şimdilik Çin’de kullanıma sunuldu

ByteDance, Ocak ayında başlattığı Duoshan adlı bir görüntü sohbet uygulamasıyla iletileşme alanına çoktan adım atmıştı. Lakin TikTok, ByteDance portföyünün en kıymetli uygulaması ve yeni bir Sensor Tower raporuna nazaran, son vakitlerde App Store’da en çok indirilen uygulama olarak beşinci çeyrek devrine ulaştı. Flipchat ise şu anda Çin’de baskın olan iletileşme uygulaması WeChat ile rekabet etmek için piyasaya sürülmüş bir uygulama olarak lanse ediliyor.

Android ve iOS versiyonları olan uygulama şu an için yalnızca Çin‘de kullanıma sunulmuş durumda. Yakın bir tarihte de tüm dünyaya açılması bekleniyor. TikTok‘un memleketler arası çapta süratle büyümesi ve adeta bir fenomen haline gelmesi üretimci şirket de dahil olmak üzere beklenen bir durum değildi. Birebir etkiyi ByteDance’ın yeni sohbet uygulaması Flipchat‘in de gösterip gösteremeyeceği merak konusu.

You may also like

Leave a Comment