The Callisto Protocol Takılma Sorunu İçin Güncelleme Çıktı

by Aybike Güzel
0 comment

Strike Distance Studios’un birinci oyunu olan Callisto Protocol, PC sürümündeki sıkıntılar nedeniyle reaksiyonlarla karşılandı. The Callisto Protocol için ana şikayetler ise daima takılma problemleri ve düşük performans olarak karşımıza çıkıyor. Sırf bir gün sonra stüdyo, Unreal Engine 4’ün art plan gölgelendirici derleme sürecinin neden olduğu takılma meselelerini çözmeyi amaçlayan birinci PC güncellemesini yayınladı.

Striking Distance Studios bir tweet ile “Sabrınız için teşekkürler. Gölgelendirici derlemesi nedeniyle oyundaki takılma problemlerini uygunlaştırmak için artık bir PC yaması mevcut. Güncellemeden sonra, uygulamayı birinci başlattığınızda oyun menüsünde süreksiz bir takılma görebilirsiniz. Önümüzdeki günlerde daha fazla optimizasyon sağlamak için çalışıyoruz.” dedi.

The Callisto Protocol yöneticisi ve Dead Space’in yaratıcısı Glen Schofield, düzeltmenin neden lansmana dahil edilmediğine de açıklık getirdi. Schofield, birinin çabuk etmesi nedeniyle ezkaza dahil edilen yanlış bir belgenin bu yanılgıya sebep olduğunu söz ediyor.

Hızlı güncelleme, kullanıcı raporlarına nazaran en azından gölgelendirici derlemesinin neden olduğu takılmaların birçoklarını çözmüş diyebiliriz.

You may also like

Leave a Comment