TeamViewer, 2016 yılında hacklendiğini itiraf etti

by Aybike Güzel
0 comment
TeamViewer, 2016 sonbaharında keşfedilen lakin hiçbir vakit açıklanmayan bir siber saldırının kurbanı olduğunu itiraf etti. Çin menşeli olduğu düşünülen bu akında Winnti art kapısından (backdoor) faydalanıldığı belirtildi.

Kullanıcılara bilgi verilmedi

Son derece tanınan olan TeamViewer uzak masaüstü yazılımının gerisindeki şirket, Alman yayıncı Der Spiegel’e verdiği demeçte, hücumun rastgele bir zarar verilmeden tespit edildiğini ve olay sırasında çalınan rastgele bir dataya dair ispat bulunmadığını açıkladı. Ayrıyeten, Hacker’ların TeamViewer’a erişebildikleri halde kaynak kodu tehlikeye atacak yahut çalacak bir teşebbüste bulunmadıkları da söz ediliyor.

Şirket yetkilileri, 2016 saldırısı sırasında sisteme yerleştirilmiş olan olası art kapılara karşı tedbir aldıklarını ve büsbütün temizlenerek sistemin yeniden faal duruma getirildiğini söylediler. Bilgisayar korsanlarının hücum sırasında rastgele bir data çalamadıklarından emin olan TeamViewer yetkililerinin, bu olayla ilgili olarak kullanıcılara rastgele bir güvenlik ihlali bildiriminde bulunmamayı tercih ettiklerini tabir ediliyor.

You may also like

Leave a Comment