Samsung’un Galaxy Fold için yaptığı düzeltmeler öğrenildi

by Aybike Güzel
0 comment

Katlanabilir akıllı telefon modeli Galaxy Fold, birinci günden ekran sıkıntılarıyla anılmaya başlandı. Samsung da bu meseleleri çözmek için aygıtın çıkış tarihini erteleyerek sorunları incelemeye başladı. Güney Kore merkezli bir gazete, aygıtın iki farklı yerinde değişim olduğu bilgisine ulaştı.

Ekran sineması ve menteşe düzeltiliyor

Samsung Galaxy Fold’un iç kısmındaki ekran üzerinde koruyucu bir tabaka bulunuyor. Bu katman olağanda ekranın modülü ve katiyen çıkartılmaması gerekiyor. Aygıtı erken eline alma bahtını yakalayan şahıslar ise kollayıcı tabakayı ekran sineması sanarak çıkarmaya çalıştılar. Yakından bakıldığında hakikaten ekran sinemasına benzeyen katman, çözülecek meselelerin başında yer alıyor. Firma, gözetici tabakayı çerçeve ile birebir şekilde yerleştirmeyi başarmış. Böylelikle ekran sineması sanılıp çıkarılmaması amaçlanıyor. 

İkinci düzeltme ise menteşede. Menteşenin alt ve üst kısımlarında bulunan açıklıklardan toz girebiliyor. Bu da menteşenin bozulup ekrana baskı yapmasına sebebiyet vermişti. Menteşedeki açıklıkların da kapatılabildiği öğrenildi.

Galaxy Fold’a erken erişim imkanı olan basın mensuplarının karşılaştıkları temel sorunlar çözülmüşe benziyor. Zati firma CEO’su yakın vakitte aygıt için yeni çıkış tarihi açıklayacaklarını söylemişti. Bu çıkış tarihi meseleler çözüldüğüne nazaran çok geç olmayacaktır.

You may also like

Leave a Comment