Samsung önümüzdeki yıl Galaxy S serisinin fişini çekebilir! İşte nedeni

by Aybike Güzel
0 comment
Samsung tarafından piyasaya sürülen Galaxy S serisi yıllarca akıllı telefon pazarında âlâ bir performans eşliğinde imtihan verdi. Bu ikonik serinin çok yakında katlanabilir telefonların gölgesinde kalacağı söyleniyor.  

Samsung ve Galaxy S ortasındaki bağ kopacak mı?

Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 ikilisi muhtemelen Galaxy S serisinin tabutuna son çiviyi çakacak. Samsung Display yaklaşık on yıldır katlanabilir ekran teknolojisi üzerinde çalışıyor.

Samsung Electronics ise katlanabilir telefon konseptini bir standart hâline getirmek için son birkaç yıldır Galaxy Z Fold ve Z Flip modelleri üzerinde emek harcıyor. Çünkü katlanabilir telefon sevkiyatlarının yıldan yıla artmaya devam edeceği varsayım ediliyor.

Samsung’un katlanabilir telefon pazarına odaklanması göz önüne alındığında Galaxy S modellerinin amiral gemisi sıfatını kaybetmek üzere olduğu söylenebilir. Bu bağlamda 2023 yılının bu seri için son durak olma ihtimalî bir oldukça yüksek.

Samsung’un katlanabilir telefonlarda yaşanan teknik arızaları ortadan kaldırması gerekiyor. DeX hizmetinin Galaxy Z Flip için üretilen yeni modellerde yer alacağı konuşuluyor.

Ayrıyeten fotoğraf ve görüntü çekimi konusunda daha verimli ve daha yüksek kamera çözünürlüklerine mesken sahipliği yapacağı belirtilen katlanabilir telefonların da marketlerdeki yerini alacağı söz ediliyor. Samsung’un katlanabilir ekranlardaki kırışıklık meselesini gidermek için düğmeye bastığı biliniyor.

Galaxy Z Flip 5’in 2023 yılında kullanıcıların beğenisine sunulacağı ve bu eserin şu anki problemlerle boğuşmayacağı düşünülüyor. Samsung bu yılın birinci üç çeyreğinde 14 milyon adet katlanabilir telefon sattı.

Gelecek yıl Güney Kore menşeli olan bu teknoloji devinin katlanabilir telefon ismine 26 milyon adet sevkiyat yapması bekleniyor. Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Z Fold 5 ikilisinin önümüzdeki yılın son günlerinde satışa sunulacağı ve bu ikilinin Galaxy S serisine layık görülen amiral gemisi sıfatını ele geçireceği ileri sürülüyor.

You may also like

Leave a Comment