Samsung kendi kripto parasını çıkaracak

by Aybike Güzel
0 comment

Kripto para ve blok zinciri teknolojileri her ne kadar piyasa düşük düzeylerde olsa da gelişmeye devam ediyor. Samsung birinci kere Galaxy S10 serisi ile bir kripto cüzdan geliştirmiş ve blok zinciri teknolojilerine adım atmıştı. Artık sırada para ünitesi var.

İyice ısındı

Samsung blok zinciri teknolojileri geliştirebilmek ismine Enjin Coin ile iş birliği yapmış hatta bir orta satın alacağı söylentileri de ortaya atılmıştı. O periyotta Enjin Coin yüzde 150 civarında sıçrama yapmıştı. Ayrıyeten ünlü donanım tabanlı cüzdan tahlili Ledger’a da 2.6 milyon dolarlık bir yatırım yaptı. 

Görülen o ki firma blok zinciri teknolojileri geliştirmede son evreye gelmiş üzere. Firmanın Ethereum tabanlı Samsung Coin birimini geliştirdiği ve yakın vakitte borsalarda da sürece açılacağı söz ediliyor. Firma bunun için özel bir takım kurmuş durumda.

Muhtemelen Samsung’un Blockhain KeyStore cüzdanı yeni para ünitesinin sunulacağı platform olacak. Bir müddet kilitli kalan paraların borsaya açılması ile birlikte yatırma-çekme ve al-sat süreçleri de mümkün hale gelecek. Vakitle pek çok Samsung eserini alışverişi de bu para ünitesi üzerinden olabilir.

Samsung kendi sitesi üzerinden ICO satışı yahut borsalar üzerinden IEO satışı yapacak mı bilinmiyor. Telegram bilindiği üzere kendi ünitesini kapalı satışa sunmuş ve 3 milyar dolara yakın yatırım toplamıştı. Yatırımcılar sağlam projelere adeta para akıtıyor. Bu bakımdan Samsung uygun bir başlangıç sermayesi elde edebilir.

 

You may also like

Leave a Comment