Makyajlanan 2019 Renault Master ve Trafic modelleri tanıtıldı

by Aybike Güzel
0 comment

Dün düzenlediği aktiflikte elektrikli Renault Kangoo Z.E. konseptini görücüye çıkaran Fransız üretici, bunun yanı sıra 2019 yılı için makyaj operasyonundan geçirdiği Renault Trafic ve Renault Master’ı da tanıttı. 2019 Renault Trafic ve 2019 Renault Master’ın dizaynında, teknolojilerinde ve motor gamında güncellemeler mevcut.

Makyajlanan 2019 Renault Trafic ve 2019 Renault Master modelleri, Fransız üreticinin hafif ticari ailesindeki yeni yüzünü gözler önüne seriyor. Dış taraftaki kozmetik güncellemeler araçların ön kısmında ağırlaşıyor. Daha dinamik bir imgeye kavuşan 2019 Renault Trafic ve 2019 Renault Master’ın emsal çizgideki LED gündüz farları, tekrar elden geçirilen tampon ve ızgaraları birinci bakışta dikkat çekiyor. İç dünyası da yenilenen araçlarda en yeni R-Link Evolution ve Media Nav Evolution bilgi-eğlence sistemleri kullanılıyor.

2019 Renult Master’ın sunduğu yeni teknolojiler ortasında geri görüş asistanı, yan rüzgar asistanı, park asistanı ve kör nokta uyarı sistemi üzere kıymetli özellikler yer alıyor. Geri görüş asistanı, art taraftaki kameradan elde ettiği imgeyi ekrana yansıtarak şoförün işini kolaylaştırıyor. Yan rüzgar asistanı da şiddetli yan rüzgarlarda aracın şeritten çıkmasını engelliyor. Bunun yanı sıra, otomatik acil durum freni artık tüm versiyonlarda opsiyon olarak sunuluyor. 2019 Renault Trafic’te ise ön/arka park sensörleri, geri görüş kamerası ve römork asistanı üzere teknolojiler mevcut.

Yeni motorlar yakıt tüketimini 100 km’de 1 litreye kadar düşürüyor 

2019 Renault Master ve 2019 Renault Trafic modellerinin motorları da yenilenmiş. Makyajlı Master’ın kaputu altında yeni 2.3 litre dCi üniteler misyon yapıyor. Euro6d-Temp standartına uyumlu olan bu motorların ortalama yakıt tüketimini 100 km’de 1 litre kadar düşürdüğü söyleniyor. 180 beygire kadar güç ve 400 Nm’ye kadar tork pahasına sahip olan bu motorlar 6 ileri manuel veya 6 ileri otomatik şanzımanla tercih edilebiliyor.

Elektrikli Master Z.E. 120 km menzil sunuyor 

2019 Renault Master, dizel motorların yanı sıra tamamen elektrikli versiyonu Master Z.E. ile sunulmaya devam ediyor. 33 kWh’lık yeni kuşak lityum iyon batarya ile donatılan araç, Zoe modelindeki 57 kW’lık elektrik motorundan güç alıyor. Elektrikli Master Z.E. bu bedellerle birlikte 120 km menzil sunuyor.

2019 Renault Trafic ise güncellenmiş 2.0 litre dCi ünitelerle satın alınabiliyor. 120 beygirden 170 beygire kadar güç çıkışları bulunan dizel üniteler, standart olarak manuel şanzımanla eşleniyor. Ayrıyeten, birinci kez EDC6 çift kavramalı otomatik şanzıman da opsiyon listesinde yer alıyor. Euro6d-Temp uyumlu olan bu motorların Trafic’in ortalama yakıt tüketimini 100 km’de 0.6 litre düşürdüğü söyleniyor.

Foto Galeri | 72 Görsel Görüntüle

You may also like

Leave a Comment