Samsung, 16 inç MacBook Pro ve yeni iPad Pro’lar için OLED ekran tedarik edebilir

by Aybike Güzel
0 comment
Yayınlanan yeni bir rapor Samsung’un yaklaşmakta olan 16 inç MacBook Pro ve iPad Pro modelleri için OLED panel tedarik etme konusunda Apple ile görüşmeler yaptığını ortaya koydu. Kore mecmuası Elec’in haberine nazaran Cupertinolu şirket bu aygıtlara ekran tedarik edecek firma olarak Güney Koreli dev Samsung‘u düşünüyor.
Apple analisti Ming Kuo‘dan Apple’ın 16 inç MacBook Pro üzerinde çalıştığına dair söylentiler duymuştuk. Tecrübeli analist yeni MacBook’un büsbütün yeni bir dizayna sahip olacağını belirtmesine karşın OLED ekrana sahip olup olmayacağı konusunda bir bilgi vermedi.
Gelen haberlere bakılırsa Apple bu yıl içerisinde OLED ekranlı 16 inç MacBook Pro’yu piyasaya sürecek. Şirketin ileride, 11 inç iPad Pro’yu LCD’den OLED ekrana geçirmeyi planladığı da belirtiliyor.

TFE tekniği üzerine görüşülüyor

Samsung şu anda bir dizi avantajlar sunan İnce Sinema Kapsülleme (TFE) üretim yönteminin kullanımı konusunda görüşmeler yapıyor. Bu üretim usulü, çerçevelerin azaltılmasına ve panellerin daha ince olmasına yardımcı olacak.
Yani böylece gelecekteki MacBook Pro ve iPad Pro modellerinin pil kapasiteleri de artırılabilecek. Yeni iPad Pro’ların 2019’un dördüncü çeyreği ile 2020’nin birinci çeyreği ortasında seri üretime girmesi bekleniyor.

You may also like

Leave a Comment