Ryzen 5 3400G ve Ryzen 3 3200G’nin frekansları sızdı

by Aybike Güzel
0 comment
 
AMD Zen mimarili birinci jenerasyon Ryzen işlemcileriyle yakaladığı ivmeyi Zen mimarisi üzerinde şekillenecek 3. jenerasyon Ryzen işlemcileriyle devam ettirmeyi amaçlıyor. Öbür taraftan firma Ryzen APU’larını güncellemeyi de ihmal etmiyor. 2. kuşak Ryzen APU’ları günden güne daha da detaylanıyor.

Frekanslar paylaşıldı 

TUM_APISAK’ın aktardıklarına nazaran Ryzen 5 3400G halefinde olduğu üzere 4 çekirdek 8 izlekli bir konfigürasyonla gelecek. 4.2 GHz zirve frekansında çalışacak yonganın taban frekansı ise 3.7 GHz olarak belirtilmiş. Modelin GPU tarafında 704 shader sayısının korunması beklenirken daha yüksek frekanslar kuvvetle olası.

 
Ryzen 3 3200G’de bir evvelki kuşaktaki 4 çekirdek korunurken model tekrar daha yüksek frekanslarda misyon yapacak. 3.6 GHz’den 4 GHz’e kadar uzanabilen yonga tekrar 8 Vega kümesinde 512 süreç ünitesine ev sahipliği yapacak.
 
Frekans kanadında ağabeyinde de olduğu üzere artış bekleniyor. Son olarak Zen+ mimarisi üzerinde yükselen yeni Picasso APU’larının 3. jenerasyon Ryzen işlemcilerinden önce raflardaki yerini alması bekleniyor.

You may also like

Leave a Comment